Výborný trik : Ako rýchlo a ľahko odstrániť starú špinu z kuchynského riadu

Každá gazdinka sníva o ušetrení času pri upratovaní domácnosti, aby mohla tráviť viac času s rodinou. Beznádejné snívanie? Nemusí byť!

Hlavné je vedieť si veci dobre zorganizovať a poznať pár trikov.

Vo väčšine prípadov stačí následovať dve zlaté pravidlá čistoty: nerobte neporiadok a upratujte pravidelne. Ale čo ak vám vyvrelo mlieko a nemali ste čas upratať to okamžite? A potom vám do toho znova niečo prišlo a zrazu si uvedomíte že odvtedy ubehol mesiac a vážne zvažujete kúpu nového hrnca.

Radi by sme s vami zdieľali recept na úžasný čistiaci produkt, ktorý zachráni pripečenú panvicu dokonca aj s niekoľkoročnou špinou na nej.

Budete potrebovať :

– 100g – uhličitan sodný – Klasická sóda 

– 100g – lepidlo na papier

– 100g – horčicový prášok  – m“źete si kúpiť aj horčicové semená a tie pomlieť 

Množstvo surovín je na 5 litrov vody.

Postup:

  1. Uistite sa, že máte rukavice, najlepšie odolné voči teplu. Ak také nemáte, dajte si aspoň gumené rukavice, ale budete taktiež potrebovať chňapku.
  2. Nalejte 5 litrov vody do veľkého hrnca alebo nádoby a dajte ju zovrieť. Nádoba by mala byť taká veľká, aby sa do nej zmestila panvica, ktorú potrebujete vyčistiť.
  3. Pridajte všetky ingrediencie do vody a uvarte ju.
  4. Bez toho aby ste znížili teplotu, ponorte špinavý riad do tekutiny. Nechajte to chvíľu tak. Ak sú na panvici plastové úchytky, dajte ich vopred dole.
  5. Teraz je špina uvoľnená a pôjde ľahko dole s nožom alebo kovovou špongiou!

Riad je “potom” úžasne čistý!

Netreba ani vravieť, že špina pôjde preč oveľa ľahšie, ak by bol váš riad v lepšom stave.

Dajte nám vedieť v komentároch či vám tento recept pomohol!

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Výborný trik : Ako rýchlo a ľahko odstrániť starú špinu z kuchynského riadu”