piatok, 19 júla, 2024

„Žiadne hladné dni, žiadna podráždenosť a depresia a tuk zmizne ako rosa na slnku!“

Počula som v práci, ako sa kolegovia rozprávajú o novej diéte, s pomerne divným  názvom – atómová, no nebrala som to  nijako vážne, až kým som nevidela, ako sa jednému z nich podarilo v krátkom čase schudnúť niekoľko kíl.

Diétne menu ma príjemne prekvapilo svojou rozmanitosťou, produkty sú ľahko dostupné, všetci ich poznáme a nemusíme hladovať. V priebehu jedného týždňa môžete schudnúť 5 kilogramov a za 2 týždne od 8 do 12 kg, navyše bez podráždenosti a depresie!

„Atómová diéta“

Tento program bol vyvinutý švajčiarskymi odborníkmi na výživu a názov dostala na základe toho, že každý deň spaľuje nadbytočný tuk. Chudneme vďaka dennému striedaniu proteínových a sacharidových jedál.

 

Počas bielkovinových dní môžete jesť len bielkovinové potraviny. Trávia sa omnoho dlhšie, vďaka čomu má telo potrebu najskôr získavať energiu z glykogénových zásob pečene, a až potom z tukových buniek.

Deň sacharidov doplní zásoby glykogénu, ale keďže energie stále nie je dosť, potom prichádza na raz rozkladanie tukov. V týchto dňoch tak môže nielen schudnúť, ale aj zrýchliť svoj metabolizmus.

Potom, čo strávite deň konzumáciou zeleniny, začnete chcieť potraviny bohaté na proteíny, ktoré môžete jesť zajtra a naopak. Takáto metóda stravovania vám môže veľmi dobre vyhovovať: nepozeráte sa na jedlo hladnými očami a máte tu aj akú-takú rôznorodosť výberu.

 

Najkrajšia vec je, že čím viac sa budete vážiť, tým viac budete chudnúť. Jediné negatívum je, že nasledujúca diéta nie je vhodná pre vegetariánov. Proteínový deň totiž zahŕňa konzumáciu živočíšnych bielkovín, a žiadne fazule či sójové bôby tu nepomôžu.

Pravidlá a zásady

Švajčiarska „Atómová diéta“ ​​ponúka delenú stravu, čo znamená, že jete častejšie, ale menšie porcie. Pociťujete mierny hlad? Zjete trochu jedla a netrpíte.

Produkty zo zoznamu povolených môžete jesť bez obmedzenia, no nestojí to za prejedanie. Odporúča sa konzumovať približne 1200 kcal, a ak budete viesť aktívny životný štýl, potom 1600 kcal.

Čo je povolené konzumovať počas bielkovinového dňa

  1. Chudé mäso a ryby
  2. Vajcia
  3. Morské plody
  4. Mlieko
  5. Odtučnené mlieko

Čo je povolené konzumovať počas sacharidového dňa

  1. Takmer všetky druhy ovocia a zeleniny okrem banánov, hrozna a zemiakov
  2. Zeleninové šaláty a ragú
  3. Zeleninové polievky
  4. Čerstvé šťavy

 

V daný deň môžete piť čierny, zelený a bylinkový čaj, kávu bez cukru a veľa vody. Obilniny (pohánka a ovsené vločky) a cestoviny z tvrdej pšenice je možné zaradiť do jedálnička až vtedy, ak uvidíte prvé výsledky.

ÚVODNÁ RADA

Lepšie urobíte, ak váš prvý deň bude bielkovinový. Po prvé, len málokomu sa bude cnieť za zeleninou tak, ako za mäsom. Po druhé, druhý deň sa už budete cítiť inak.

Ukážkové menu bielkovinového dňa

 

Raňajky

Dve varené vajcia alebo omeleta pripravená na pare, miska tvarohu alebo bieleho jogurtu, pohár nízkotučného kefíru (250 ml).

Obed

Tanier vareného, pečeného alebo duseného kurčaťa / hovädzieho / chudej ryby, pár kúskov tvrdého syra, šálka čaju s mliekom.

Večera

Malá miska tvarohu, dva plátky tvrdého syra, šálka kefíru alebo bieleho jogurtu. Môžete kombinovať viacero produktov. Hlavná vec je, aby ste sa po večeri cítili sýti (nie prejedený).

Ukážkové menu sacharidového dňa

 

Raňajky

Ovocný šalát, môžete zjesť niekoľko lyžíc ovsenej kaše bez masla a mlieka.

Obed

Pôstna polievka alebo zelený boršč bez zemiakov, pohár čerstvo vylisovanej zeleninovej alebo ovocnej šťavy bez cukru.

Večera

Cuketový nákyp alebo šalát z čerstvej kapusty a uhoriek, ochutený rastlinným olejom.

V prípade, že vám už naozaj chýbajú obilniny a kombinácia mäsa so zeleninou, potom si pridajte trochu bielkovín do sacharidových dní a sacharidy do tých bielkovinových.

Na záver by som rád uviedol hlavné výhody švajčiarskej stravy: vyvážená strava, rýchlosť, žiadne hladovky a obmedzenia v množstve potravín, zlučiteľnosť s prácou a cvičením, udržateľnosť výsledkov.

Zdieľajte tento článok aj s vašimi priateľmi, pomôžte im urobiť prvý krok na ceste k zdraviu a skvelej fyzickej forme.

zdroj :takprosto.cc

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Gynekológovia odhaľujú zákulisie svojej práce. Tieto priznania prekvapia každú pacientku

V poslednej dobe sa sociálne siete stali arénou pre...

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie...

Prečítaj si aj

Gynekológovia odhaľujú zákulisie svojej práce. Tieto priznania prekvapia každú pacientku

V poslednej dobe sa sociálne siete stali arénou pre...

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie...

„Ľutujem, že som si adoptovala dcéru – mám pocit, že sa starám o cudzie dieťa“

Istá mamička vyvolala na internete pobúrenie po tom, čo...
Romana
Romana
Volám sa Romana a som redaktorkou pre portál Mysmezeny.sk Medzi moje obľúbené témy patrí história, vzťahy a náboženstvo 🙏

Gynekológovia odhaľujú zákulisie svojej práce. Tieto priznania prekvapia každú pacientku

V poslednej dobe sa sociálne siete stali arénou pre nový zaujímavý trend. Výzvu búrania stereotypov súvisiacich s ich profesiami sa rozhodli prijať ľudia z...

Tínedžer dráždil spolužiačku a uprostred hodiny jej rozopínal podprsenku. Po čase prišla do školy matka študentky a všetko neskutočne vyriešila

Matka tohto tínedžerky pracuje ako zdravotná sestra v nemocnici a počas práce nemôže používať svoj mobilný telefón. Vedenie školy však kontaktovalo vedenie nemocnice a...

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci, od tých najmenších ratolestí, cez nás, až po našich starých rodičov. Výber je neskutočne pestrý,...
Verified by MonsterInsights