3 najviac bolestivé a škodlivé veci, ktoré rodičia môžu povedať, alebo urobiť svojim deťom

Nie je tajomstvom, že naše denné správanie určuje, ako sa naše deti budú chovať a pôsobiť v dospelom veku. Rodičia poskytujú deťom vedomosti nezbytné pre prežitie a ovplyvňujú ich každodennými činmi. Výsledkom je, že malé deti podvedome imitujú správanie tých, ktorí sú okolo nich.

Avšak budúcnosť našich detí nezáleží len na tom čo robíme – taktiež zaváži aj to čo povieme. Niekedy rodičia zlyhajú, aj keď sa snažia ostať pokojnými a povedia niečo nepríjemné svojim deťom na čo deti už nikdy nezabudnú.

Čo sú najviac znepokojujúce veci, ktoré môžete povedať a urobiť?

Používatelia stránky Quora prišli s troma najviac psychicky škodlivými komentármi, ktoré počuli keď boli malí. Ľudia niektoré z nich rozprávajú bez rozmýšľania.

Ak niečo nevysvetlíte okamžite

Stavíme sa že poznáte ten znepokojivý pocit, keď Vám niekto nechce vysvetliť prečo nie je spokojný s tým, čo ste urobili. Napriek tomu rodičia aby sa vyhli hádkam často vravia “ Pochopíš, keď budeš mať raz vlastné deti”, akebo “Pochopíš, keď budeš starší”. Nepodkopuje to inteligenciu mladej osoby?

Nevšímanie si úspechov

Niekedy je všetko o tom ako komunikujete, takže hocijaké slová, ktoré môžu znevážiť detský talent a námahu by mali byť tabu. Často sa na Vás snažia deti zapôsobiť alebo zaslúžiť si pochvalu, takže ich neignorujte a nekritizujte to čo robia.

Znevažovanie ich utrpenia

Môžete si myslieť, že problémy Vašich detí sú triviálne, ale nikdy si z nich nerobte srandu, alebo neznevažujte ich utrpenie a bolesť. Ak náhodou aj v niečom zlyhajú, nikdy to nevyťahujte pre ostatnými príbuznými.

Ako sa postarať o fungujúci vzťah?

Môžete začať s týmito jednoduchými pravidlami: počúvajte a rozprávajte sa s Vašimi deťmi úprimne, otvorene, rozprávajte o rodinných hodnotách a čo je najdôležitejšie, dajte im vedieť že ich milujete a podporujete nech sa deje čokoľvek.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “3 najviac bolestivé a škodlivé veci, ktoré rodičia môžu povedať, alebo urobiť svojim deťom”