3 pravdy o matkách, ktoré podstúpili cisársky rez a o ktorých mnoho ľudí nevie

Byť matkou nie je nikdy ľahká úloha. Prichádza s ňou zodpovednosť, úsilie a obrovské zmeny. To je dôvod, prečo chceme podporovať tie statočné ženy, ktoré to mali ešte o čosi ťažšie a podstúpili cisársky rez a hrdo nesú jazvu- svoje „znamenie šťastia.“

Pôrod cisárskym rezom vyžaduje obrovské množstvo odvahy a sily. Len žena a matka sa s tým môže vyrovnať hrdinským a obdivuhodným spôsobom. Tu sú 3 pravdy, ktoré poznajú iba ženy, ktoré podstúpili cisársky rez:

2. Nevedia, či je všetko v poriadku, kým neopustia operačná sálu

V týchto prípadoch sa riziko nekončí s narodením dieťaťa. Ako pri každej operácii, lekári nedokážu určiť, či všetko bolo úspešné, kým anestéza nevyprchá.

Navyše, je tam detail, o ktorom vie len málo ľudí. Počas sekcie je matka pri vedomí –  necíti bolesť, ale cíti všetky pohyby, ku ktorým v nej dochádza. Je to nepríjemný, invazívny pocit a ak žena nie je o tom dopredu informovaná, môže to byť traumatizujúce.

zdroj: brightside.me

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “3 pravdy o matkách, ktoré podstúpili cisársky rez a o ktorých mnoho ľudí nevie”