Dostali vás na kolená? Tipy, ako sa vyhnúť jesenným depresiám

Jeseň môže byť so svojimi farebnými listami a chladným vzduchom nádherným obdobím, no pre niektorých ľudí, naopak, predstavuje príchod tohto pochmúrneho času – vznik nepríjemných depresií. Krátke dni, chladné počasie a zmena denného režimu môžu negatívne ovplyvniť našu náladu a energiu. Avšak, existuje niekoľko tipov, ktoré vám môžu pomôcť vyhnúť sa týmto vplyvom a zvýšiť svoju pohodu.

Denné svetlo a pohyb

Krátke dni a menej slnečného svetla môžu mať vplyv na vašu náladu. Snažte sa byť preto počas denných hodín vonku čo najviac a využívať denné svetlo na doplnenie energie a zlepšenie nálady. Nielen komfortné ubytovanie v Púchove, ale aj krátke prechádzky počas prestávok od práce alebo školy vám môžu pomôcť doplniť si a udržať energiu.

Zdravá strava

Zdravá a vyvážená strava môže mať tiež veľmi pozitívny vplyv na vašu náladu. Zahrňte do nej aj čerstvo praženú zrnkovú kávu, ktorá vám pomôže ráno alebo počas práce doplniť stratenú silu. Tiež sa snažte jesť čerstvú zeleninu, ovocie a ďalšie potraviny, ktoré vám dodajú potrebné vitamíny a minerály.

Zameranie na relaxáciu

Aj stres a únava môžu mať výrazný vplyv na vašu náladu. Nájdite si preto čas na relaxáciu a self-care. Pokúste sa zamerať sa na hlboké dýchanie, meditáciu alebo ďalšie relaxačné techniky, ktoré vám pomôžu zmierniť stres a zlepšiť vašu náladu.

Aktivity a záujmy

Aby ste na jesenné depresie ani len nepomysleli, okrem lahodnej kávy, o ktorej prípravu sa môže postarať aj špeciálny aeropress, môže dodať vášmu telu príval energie a dobrej nálady aj obľúbená aktivita alebo hobby.

Zapojte sa do aktivít a záujmov, ktoré vás bavia. To môže zahŕňať šport, umenie, čítanie, alebo iné koníčky. Aktivity a záujmy vám umožnia uvoľniť pozitívne endorfíny a zlepšiť vašu náladu.

Užívajte si spoločnosť blízkych

Strávenie času s rodinou a priateľmi môže byť veľmi povzbudzujúce. Radosť z blízkosti a podpora od ostatných môžu byť kľúčom k prekonaniu jesenných blues.

Zabezpečiť svoju psychickú pohodu a vyhnúť sa jesenným depresiám je pre udržanie svojho celkového zdravia dôležité. Využiť na to môžete niekoľko jednoduchých spôsobov a zostať pozitívni, plní energie a pripravení na všetky výzvy jesene.

Zdroj obrázkov:

1. tommaso79/Shutterstock.com

2. New Africa/Shutterstock.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dostali vás na kolená? Tipy, ako sa vyhnúť jesenným depresiám”