Fotografka našla v lese opustený dom. Keď vošla dnu, neverila vlastným očiam

Fotografka Leslie Davidová miluje dobrodružstvo a v tomto smere mala šťastie. Opustené budovy sú pre ňu obzvlášť zaujímavé – väčšinou ich vyhľadáva v rodnej provincii Ontario v Kanade. Občas svoje fotografie zverejni na instagramovom profile. Jedného dňa našla chátrajúci dom pokrytý húštinami so zlomenou strechou. Nedokázala si ani len predstaviť, že by tam mohol niekto bývať.

Instagram | LeslieDavid

Vo vnútri našla staršieho muža menom Lawrence.

„Je pre neho ťažké pohybovať sa, preto tam trávi väčšinu svojho času. Osamote,“ hovorí Leslie.

„Nemá pravé oko a šedý zákal zasahuje aj to druhé. Aj po tom, čo si všimol cudzieho človeka, ktorý v podstate zasiahol do jeho súkromného života, zostal milý a láskavý. Dokonca mi dovolil, aby som ho vyfotografovala, čo si  neskutočne vážim,“ pokračuje.

Instagram | LeslieDavid

Leslie mu poďakovala za pohostinnosť a sľúbila, že ho znova navštívi.

Instagram | LeslieDavid

O niekoľko dní neskôr sa k nemu Leslie vrátila s jedlom a vodou. Strávila s ním tri hodiny, rozprávali sa, smiali a hovorili o živote.

„Je to skutočne najláskavejší muž na svete. úplne ma to chytilo za srdce. Dúfam, že na konci leta dokážem vyčistiť jeho dom od odpadkov a ďalších vecí, aby sa mohol aspoň čiastočne vrátiť do domu, v ktorom kedysi bol,“ dodala.

Instagram | LeslieDavid

Táto prvá večera znamenala začiatok úžasného priateľstva. Povedala, že Lawrence bol tak izolovaný, že mu po mŕtvici trvalo štyri dni, než sa mu podarilo dostať sa do starostlivosti lekárov.

Instagram | LeslieDavid

Leslie sa obrátila na miestnu firmu so žiadosťou o pomoc – podarilo sa im vniesť do mužovho domu poriadok.

Vedela tiež, že Lawrence už nemusí žiť veľmi dlho, a chcela, aby sa jeho posledné dni naplnili radosťou a láskou.

Instagram | LeslieDavid

„Informoval ma o svojom pohrebe a požiadal ma, aby som tam bola.

Povedala som mu, že tam určite budem. Podelil sa so mnou o niečo, čo navždy zostane vo mne. Povedal, že deň, keď som sa tam objavila, bol najlepším dňom jeho života … Toto je vzácna príležitosť a som rada, že som túto výzvu prijala.“

Instagram | LeslieDavid

Leslie bola pravidelným hosťom v Lawrencovom dome a dokonca ho vzala so sebou na piknik, ktorý usporadúval kostol.

„Vysvetlil mi, že jeho problémy so zdravím začali v roku 2000, keď mu býk si zlomil stehennú kosť. Povedal mi o chorobe svojich bratov a o tom, ako s nimi stratil kontakt.“

Ubehli mesiace a Lawrenceovo zdravie sa zhoršovalo. Leslie mu pomohla nájsť sanatórium, kde mohol posledné dni stráviť tým najlepším možným spôsobom. Leslie navštevuje svojho výnimočného priateľa so štvornohým priateľom, ktorý sa už stal vítaným hosťom.

Instagram | LeslieDavid

Lawrence miluje svoj nový domov, je v bezpečí a šťastný okolo ostatných ľudí. „Mala som šťastie, že som dostala príležitosť stať sa súčasťou života takéhoto úžasného človeka,“ píše Leslie.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Fotografka našla v lese opustený dom. Keď vošla dnu, neverila vlastným očiam”