Matthew Perry povedal, ako by chcel, aby si ho pamätali, keď zomrie

Matthew Perry nechcel, aby hit Priatelia bol prvou vecou, o ktorej sa hovorilo po tom, ako sa dozvedeli, že zomrel. Jasne to uviedol v rozhovore v roku 2022, kde tiež presne spomenul, ako by chcel, aby na neho ostatní mysleli, keď zomrie.

© Priatelia / Warner Bros. Television a koproducent

V roku 2022 Matthew Perry propagoval svoje memoáre Priatelia, milenci a veľká hrozná vec sériou rozhovorov.

V novembri toho istého roku s ním naživo pred publikom robil rozhovor Tom Power. Počas ich rozhovoru sa herec otvoril tomu, ako by chcel spomínať, keď zomrie.

„Chcel by som, aby si ma pamätali ako niekoho, kto dobre žil, dobre miloval, bol hľadajúci,“ povedal Perry. „A jeho prvoradou vecou je, že chce pomáhať ľuďom. To je to, čo chcem aj ja.“

© Q with Tom Power / Youtube

Nielen to, Perry zdôraznil, že nechce, aby jeho úloha milovaného Chandlera Binga v seriáli Priatelia bola to jediné, o čom ľudia hovoria. „Keď zomriem, nechcem, aby Priatelia boli prvá vec, o ktorej sa bude hovoriť. Chcem, aby to bola prvá vec, ktorá sa spomenie,“ vysvetlil s odkazom na svoju prácu, ktorou pomáhal ľuďom vytriezvieť. „A budem to dokazovať do konca života.“

Na otázku, aká pieseň mu prišla na um ako hlavný motív jeho životného príbehu, uviedol pieseň Don’t Give Up od Petra Gabriela a Kate Bush.

© Friends / Warner Bros. Television a koproducent

Herec bol 28. októbra objavený bez reakcie vo vírivke svojho domu v Los Angeles a losangeleskí hasiči ho po príchode vyhlásili za mŕtveho. Predbežné vyšetrovanie oddelenia lúpežných vrážd neodhalilo žiadne zjavné známky úrazu a jeho oficiálnu príčinu smrti bude vyšetrovať koroner.

Herec mal 54 rokov a zanechal za sebou dedičstvo plné úspešných filmov, televíznych relácií a predovšetkým svoju filantropickú činnosť.

Keď zomrú ľudia, ktorí sú súčasťou sveta zábavy, najmä ak spolupracovali s filmom alebo televíziou, často si ich uctíme osobitným venovaním. V skutočnosti boli mnohé kultové filmy venované niekomu ako spôsob, ako zachovať jeho pamiatku.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Matthew Perry povedal, ako by chcel, aby si ho pamätali, keď zomrie”