Mnoho rodičov si myslí, že pre dieťa neexistuje nič horšie ako facka … robia ale niečo čo je ešte horšie

Deti sú pre každého rodiča priamo dar. Občas sú ale chvíle, kedy si to nemyslí. Keď dieťa plače, kričí, nechce sa upokojiť a chce nás hystériou a scénami prinútiť, aby sme sa mu venovali, robíme niečo, čo by sme v žiadnom prípade nemali – začneme na dieťa kričať. Psychológovia majú pre rodičov 3 dôvody, prečo to nerobiť:

1. Pre dieťa je krik ešte väčší trest než fyzické násilie

Väčšina rodičov si myslí, že krik dieťaťu neublíži … Mýli sa! Výskumy preukázali, že deti, na ktoré rodičia často kričí, reagujú na slovné útok rovnako, ako na ten fyzický. Sú vydesené, všetkého sa boja a nedôverujú rodičom.

2. Závažné psychické bloky

Psychológovia sa zhodujú v jednom – výskumy preukázali, že deti vnímajú krik ako niečo, čo je ponižuje a ničí ich sebavedomie. Keď vyrastú, uvedomujú si, že keď na niekoho kričí získajú nad ním prevahu a … história sa opakuje.

3. Problémy s učením

Dieťa, na ktoré rodičia často kričia, sa po celý čas cíti zle. Dieťa si neuvedomuje svoju hodnotu a má veľmi nízke sebavedomie. Neustále sa bojí, nemôže sa sústrediť. Dôvod? Je pod obrovským tlakom, ktorý ho obmedzuje a blokuje v mnohých smeroch. Nerobte to, pretože z takýchto detí vyrastú aj nešťastní dospelí.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Mnoho rodičov si myslí, že pre dieťa neexistuje nič horšie ako facka … robia ale niečo čo je ešte horšie”