Moja kamarátka mala v byte starý radiátor. Prišla som so super nápadom, ako ho skrášliť

Včera v noci som bežala k susede, aby som si požičala bobkový list na polievku, no nakoniec som s ňou vypila čaj a pochutila na koláči. Keď sme sa presunuli z kuchyne do obývacej izby, bola som milo prekvapená jej zmenou. Kto by si len pomyslel, že najzaujímavejším miestom obývačky bude radiátor! Jednoducho som z neho nemohla odtrhnúť oči.

Kamarátka mi prezradila, že po rekonštrukcii bytu jej už neostali peniaze na nový radiátor a ten starý nevyzeral veľmi pôvabne. Preto sa rozhodla, že si pomôže iným spôsobom.

Existuje zaujímavá a pomerne jednoduchá možnosť, ako si vytvoriť krásny radiátor. Reč je o dekupáži. Nepotrebujete na to žiaden veľký talent. Potrebujete len kúsok dôslednosti a správny výber materiálov.

Tvoriví ľudia dokážu vďaka svojim zlatým rukám premieňať aj tie najbežnejšie veci na krásne a originálne doplnky do interiérov.

Pripravili sme pre vás jednoduchý a cenovo dostupný postup o tom, ako pomocou technológie dekupáž zmeníte váš radiátor na štýlový umelecký objekt domácnosti.

декор батареи в детской

POTREBUJETE

 • brúsny papier
 • ryžový papier / servítka so vzorom
 • PVA lepidlo
 • štetec
 • akrylové farby
 • žiaruvzdorný lak

POSTUP

 1. Pomocou čistiacich prostriedkov vyčistite radiátor. Potom zoberte brúsny papier a odstráňte všetky nerovnosti. Radiátor by mal ostať úplne hladký. Znova ho umyte čistiacim prostriedkom a vysušte uterákom.

декор батареи под камин

 1. Pripravte si servítky s obľúbeným vzorom. Je lepšie, ak kúpite väčšie obrúsky, aby ste daný vzor nemuseli dokresľovať. Stáva sa totiž, že vám nemusí zostať dostatok na celú dĺžku.

декор батареи салфетками

 1. Ešte pred samotnou dekupážou, naneste na radiátor bielu farbu. Upozorňujeme, že farba bude schnúť minimálne jeden deň! Po zaschnutí farby môžete lepiť servítky. Obrúsku vopred nastrihajte tak, aby každá časť radiátora bola pokrytá servítkami. Na prúžky zo servítok naneste PVA lepidlo.

декор батареи отопления своими руками

 1. Vyhlaďte vzor pomocou štetca a potom naneste lepidlo na tie časti radiátora, na ktoré už nezvýšili servítky.

декор батареи в комнате

 1. Aby si dielo dlho zachovalo svoj pôvodný vzhľad dlhú dobu, prekryte ho dvomi vrstvami žiaruvzdorného laku.

стильный декор батареи

Namiesto ryžového papiera môžete použiť servítky so vzorom – užitočná je iba ich vrchná vrstva. Pripravili sme pre vás malý výber nápadov na inšpiráciu.

декор батареи в спальне

декор батареи в ванной

декор батареи

декор батареи на кухне

декор чугунной батареи

декор старой батареи

декор чугунной батареи своими руками

декупаж батареи

zdroj: takprosto.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Moja kamarátka mala v byte starý radiátor. Prišla som so super nápadom, ako ho skrášliť”