Muž si zamkol tvár do klietky, aby prestal s fajčením cigariet

Ľudia niekedy robia nevysvetliteľné veci. Hypnoterapia na to, aby ste si prestali ohrýzať nechty alebo vymazávanie aplikácií s rýchlym občerstvením. Tento muž napríklad nosí na hlave klietku v snahe, aby prestal s fajčením.

Ibrahim Yücel z tureckého mesta Kütahya fajčil viac ako dve desaťročia, až kým sa nerozhodol fyzicky zabrániť tomu, aby si cigaretu vložil do úst.

Man Locks His Head In Cage In Attempt To Stop Smoking

Inšpiroval sa motorkármi, ktorí nosili prilby, a na výrobu svojho vlastného použil 130 metrov medeného drôtu.

Jazdci na motorkách si samozrejme môžu helmu kedykoľvek zložiť, ale Ibrahim zašiel až tak ďaleko, že dal svojej rodine kľúč, ktorým si odomyká hlavu.

Toto rozhodnutie prišlo po tom, čo si Ibrahim uvedomil, že od 16 rokov fajčil každý deň dva krabičky cigariet. No až keď jeho vlastný otec zomrel na rakovinu pľúc, uvedomil si, že je čas upriamiť pozornosť aj na svoje zdravie. Ďalším, ešte dôležitejším dôvodom je, že chce vidieť ako vyrastajú jeho deti.

Prilba bola navrhnutá ako klietka pre vtáky. Pred tým, ako Ibrahim každé ráno odíde do práce, nechá kľúče svojej manželke.

Jeho predchádzajúce pokusy o zbaviť sa tohto zlozvyku vždy zlyhali, a preto ho jeho manželka podporovala – napriek tomu, že sa spočiatku za to trochu hanbila.

Cez prilbu na hlave môže jesť keksíky alebo piť vodu, no ak by si chcel pochutnať na plnohodnotnom jedle, musel by si odomknúť klietku.

Ibrahimov príbeh a obrázky sa nedávno znovu objavil na internete a po pochopení jeho ťažkostí niekto napísal: „Extrémne problémy si vyžadujú extrémne činy.“

Ďalší používateľ napísal: „Musím si pretrieť oči a poškriabať nos, len keď sa na to pozriem.“

„Fajčila som 7 rokov a ukončenie bolo jednou z najťažších vecí, aké som kedy v živote urobila. Už viac ako tri roky som bez nikotínu!“

Man Locks His Head In Cage In Attempt To Stop Smoking

Zdroj: ladbible.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Muž si zamkol tvár do klietky, aby prestal s fajčením cigariet”