Rajské destinácie na predĺženie leta: Tunisko vs. Egypt

Leto je obdobím oddychu, dobrodružstva a objavovania nových miest. Dvoma fascinujúcimi a ideálnymi destináciami pre predĺženie tejto sezóny sú aj Tunisko a Egypt, pretože nám ponúkajú bohatú históriu, krásne pláže, púšte a kultúrne poklady.

Ak preto práve v tomto období plánujete dovolenku, zistite spolu s nami, prečo sa oplatí zvážiť návštevu Tuniska a Egypta.

Tunisko ako klenot Stredozemia

Tunisko je krajina, ktorá sa nachádza na pobreží Stredozemného mora, a je preplnená krásnymi plážami, úchvatnými historickými miestami a bohatou kultúrnou rázovitosťou. Medzi kľúčové atrakcie v Tunisku patrí:

 • Mesto Kartágo, ktoré je známe svojou historickou dôležitosťou a archeologickými náleziskami, vďaka ktorým tu môžete vidieť pozostatky starovekých rímskych stavieb.
 • Sidi Bou Said je ďalšie malé pobrežné mesto, známe svojimi bielymi domami s modrými oknami a dverami. Ponúka jedinečnú atmosféru a krásne výhľady na more, ktoré boli využité aj pri natáčaní známeho filmu Angelika a sultán.
 • Dovolenka v Tunisku vám ponúka na oddych a vodné športy aj nádherné pláže. S teplým Stredozemným morom tu budete mať výborné podmienky na potápanie, šnorchlovanie a plávanie.
 • Ak túžite po dobrodružstve, môžete sa vydať na výlet do Sahary a preskúmať rozľahlé piesočné duny a oázy. Mimochodom, vedeli ste, že Sahara je najrozľahlejšou púšťou na svete, ktorá zaberá väčšiu časť severnej Afriky a jej rozloha je približne 9,2 milióna kilometrov. Nachádza sa v nej niekoľko miest, kde teploty v letných mesiacoch môžu dosahovať až 50 °C.

Egypt: Krajina faraónov

Egypt je podobným, no zároveň iným fascinujúcim cestovateľským rajom, ktorý vám ponúka pôvabné zážitky. Táto krajina je známa svojimi monumentálnymi pyramídami, starovekými chrámami a nádhernými plážami. Medzi kľúčové atrakcie v Egypte patria:

 • Pyramídy v Gíze sú jedným z najznámejších symbolov Egypta a sveta. Ich návšteva je úchvatným historickým zážitkom, ktorého by ste sa na krásnej dovolenke v Egypte nemali za žiadnu cenu vzdať.
 • Za návštevu stojí aj mesto Luxor, ktoré je domovom mnohých dobre zachovaných starovekých chrámov a hrobiek faraónov.
 • Egypt má aj rozsiahle pobrežie Sinaiského polostrova s nádhernými plážami ideálnymi na potápanie a plávanie.
 • Nile River Cruise: Plavba po Níle vás zavedie k nespočetným archeologickým pamiatkam a umožní vám spoznať kultúru a život na brehoch tejto veľkolepej rieky.

Porovnanie, ktoré vám môže pomôcť

 • Obidve krajiny majú nádherné pláže, no tie v Egypte sú viac akčné a plné koralových útesov vhodných pre šnorchlovanie.
 • Tunisko vám zasa ponúka staroveké náleziská, zatiaľ čo Egypt má monumentálne pyramídy a chrámy, pri ktorých spoznávaní je dobré mať najmä u žien vhodné spoločenské šaty prekrývajúce inkriminované partie tela.
 • Obidve krajiny majú bohatú kultúru, Egypt je viac známy svojou starovekou históriou a umením.
 • Tunisko je naopak preslávené svojou chutnou mediteránskou kuchyňou, zatiaľ čo Egypt ponúka tradičné jedlá ako kebab a falafel.

Voľba medzi Tuniskom a Egyptom závisí od vašich preferencií. Ak hľadáte krajinu s bohatou históriou a úchvatnými pamiatkami, Egypt je pre vás lepšou voľbou. Na druhej strane, ak preferujete pokojné pláže a mediteránsku atmosféru, ideálnym prostredím na relax môže byť Tunis.

Zdroj obrázkov:

1. Travel-Fr/Shutterstock.com

2. Merydolla/Shutterstock.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Rajské destinácie na predĺženie leta: Tunisko vs. Egypt”