Rodičia ukradli dcére peniaze na vysokú školu! Použili ich na svadbu ich syna

Táto mladá žena vyrástla v meste, kde ľudia nepodporovali myšlienku vzdelávania dievčat. Zatiaľ čo veľa žien z okolia vôbec nenavštevovalo vysokú školu, ona  si vždy priala pokračovať vo vzdelávaní aj po strednej škole.

Mala šťastie, pretože jej prateta bola jednou z mála, ktorej sa myšlienka vysokej školy neprotivila. Sama vyrástla v progresívnej časti Londýna a bola doktorka.

Kým bola prateta nažive, financovala vzdelanie mnohých svojich ženských príbuzných. Pred smrťou zriadila fondy pre čo najviac svojich neterí a praneterí a dúfala, že raz peniaze použijú na svoje vzdelanie.

Jedna z jej praneterí, však zostala šokovaná po tom čo otvorila svoj účet v banke. Zostalo tam totiž len okolo 13 000 dolárov. Kam zmizol zvyšok?

Šokovaná sa vrátila z banky a pýtala sa rodičov na peniaze.

„Konečne som zistila, kam tie peniaze išli,“ prezradila žena vo svojom príspevku na Reddite. Bola rozzúrená, keď sa dozvedela, že jej rodičia vybrali peniaze bez jej súhlasu, pretože ich potrebovali na financovanie svadby svojho syna.

Len čo sa to dozvedela, rozzúrila sa a okamžite sa rozhodla odsťahovať.

Bola odhodlaná pokračovať v štúdiu, a tak svoje vzdelanie financovala prijímaním študentských pôžičiek. Bola šťastná, že môže žiť nezávisle, ďaleko od svojej rodiny, ale nikdy nemohla zabudnúť na to, čo jej rodičia urobili. V dôsledku toho zažalovala svojich rodičov za krádež peňazí z jej univerzitného fondu.

Keď sa o žalobe dozvedeli jej príbuzní, vyčítali jej, že uprednostňuje peniaze pred rodinou.

Príspevok tejto ženy na Reddit získal viac ako 4 400 komentárov a približne 42 000 kladných hlasov. Ľudia sa podelili o svoje názory v sekcii komentárov a poradili žene, čo robiť ďalej.

Jedna osoba sa jej spýtala, koľko peňazí jej rodičia ukradli, na čo odpovedala : „Dosť na to, aby sme my aj moja sestra mohli dokončiť bakalárske štúdium bez dlhov.“

zdroj: news.amomama.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Rodičia ukradli dcére peniaze na vysokú školu! Použili ich na svadbu ich syna”