Rodina z dvadsiatych rokov 20. storočia si zoradila svojich 13 detí, ale pozrite sa keď ich auto zastaví

Idea  veľkej rodiny sa rýchlo vytratila do sveta minulosti. S narástajúcou cenou bývania to už nie je veľmi možné, aby si dnešné rodiny mohli dovoliť mať nespočetné množstvo detí. V minulosti to nebol až taký problém. Ľudia nepotrebovali toľko materiálných vecí a mali len to, čo si mohli dovoliť.

Zákony neboli také prísne čo sa týka bezpečnostných pásov a sedadiel v aute, takže aj väčšia rodina sa mohla nahrnúť do jedného auta a vyraziť na miesto určenia. Jedna rodina z Bostonu bola vyfotografovaná fotografom menom Leslie Jones. Otec a matka dokázali vychovať 13 detí a voziť sa na aute len s jedným autom.

Aj takmer pred 100 rokmi boli rodiny s dvomi či tromi deťmi tak ako aj dnes. Táto rodina bola však určite jednou z mála. Jones ich navštívil aby zistil, aké to bolo, vychovať takéto potomstvo. Vyfotil si ich a okrem fotografií o rodine neexistujú ďalšie informácie.

Zoradení, všetky v rovnakých šatách vidíme deti od najmladšieho až po najstaršie. Matka drží v náručí bábätko s otcom stojacim popri nej. Majú desať dievčat a dvoch chlapcov. Pohlavie bábätka je neznáme. Najmladšia dcéra má priblížne 3 alebo 4 roky a najstaršia vyzerá na 17 až 19.

Väčšina detí sa usmieva a všetky sa správajú slušne. Na jednej z fotiek môžete vidieť, ako matka češe dcérke vlasy s hrebeňom.

Fotka rodiny vyfotená zozadu ukazuje, že všetky dievčatá majú úhľadné šaty zviazané mašľou. Chlapci majú na sebe šortky a športové tričká. Oblečenie vyzerá úplne jednoducho, čo by mohlo naznačovať, že ich mama vedela šiť a šila im vlastné oblečenie.

Keby sme sa aj my v tejto dobe nemuseli znepokojovať tým, či máme najnovšie a najlepšie módne kúsky, zamyslite sa, koľko peňazí by človek ušetril.

Ďalšia fotka zobrazuje dlhú drevenú dosku podloženú dvomi stoličkami. Je na nej 15 párov topánok v rôznych veľkostiach. Otec ukazuje, ako ich účinne leští a čistí pre tak veľkú rodinu.

Nie je to jediná vec, na ktorú môžu byť pyšní. Celá rodina sa dokázala natlačiť do jedného auta. Samozrejme že v aute neboli žiadne pásy ani dostatok sedadiel, ale určite môžeme povedať, že boli vynaliezaví.

Dnes už vieme, aké to bolo nebezpečné, ale aspoň mali jeden druhého aby sa mohli jeden druhého pridržať. Mať v tej dobe auto bolo luxusom, ale rodinka sa s tým musela a vedela popasovať.

Aj keď sa členovia tejto rodiny vedeli dostať do auta, je jasné, že sa pred dažďom nemohli skryť pod strechu. Boli nútení obetovať svoje pohodlie ešte aj s tým čo mali.

Hoci nemali technologické vymoženosti aké máme my teraz, aby im o čosi viac uľahčili spolunažívanie, no život spočíval v jednoduchostiach a im to určite neprekážalo.


zdroj: .greenvillegazette.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Rodina z dvadsiatych rokov 20. storočia si zoradila svojich 13 detí, ale pozrite sa keď ich auto zastaví”