Som mamou 3-och detí a pomocou tohto triku sa vyhnem detskému hnevu skôr, než bude neskoro

Deti nemajú rady odpoveď „NIE“.  Toto slovo zvyčajne spôsobí vlnu hnevu, plaču a kriku najmä u batoliat. Detské záchvaty hnevu sa dotknú všetkých a všetkého naokolo. 

Ak nie ste pripravení im čeliť, zažijete dupanie, krik, červenú detskú tváričku, tréning pľúc a samozrejme aj vašej trpezlivosti. Tomu je nateraz koniec. Mamička Paula  našla spôsob akým záchvaty hnevu poraziť už v ich zárodku.

Väčšina rodičov pozná situáciu, keď dieťa nechce ísť poobede spať, alebo keď zatvárajú bazén a dieťa ho nechce opustiť. Paula tvrdí, že kľúčom k predchádzaniu týchto záchvatov je prevencia.

Skúste počítať. Práve to by malo slúžiť ako výstraha pred následkami zlého správania. Počítajte do 10.

Rátanie získa pozornosť dieťaťa a ono zbystrí. Metóda funguje nasledovne: povedzte dieťaťu čo sa stane, ak neprestane s neželaným správaním (napr. odídete z parku) a vysvetlite mu čo sa stane ak pri počítaní dosiahnete 10 a ono bude pokračovať v doterajšom správaní. Ak neprestane, prikročte k tomu, čo sa podľa vysvetlenia má stať.

Z dôvodu ich nevyvinutých emócií je pre deti náročné zvládať zmeny. Paula vysvetľuje, že odpočítavanie im pomôže pripraviť sa.

Má naozaj zmysel. Zmena môže byť pre ne strašidelná, či znervózňujúca, a to najmä pre batoľatá. Staršie deti dokážu pochopiť zmysel rátania, mladšie deti potrebujú osobitný prístup než „máš len 5 minút“.

Paula zistila, že rátanie pomáha rodičom udržiavať kontrolu nad situáciou, zatiaľ čo deti spracúvajú čas a prichádzajúcu zmenu.

Tento trik Paula používa aj pri zmenách ktoré majú nastať a nemusia byť spojené výhradne so zlým správaním. Jedná sa o situácie napr. keď majú ísť spať, či hopsajú v aute pred odjazdom. Blogerka má tento trik oskúšaný aj na svojom synovi. Zvedavo a niekedy aj šťastne očakáva, čo bude nasledovať.

Poznať osobnosť svojho dieťaťa a spúšťače jeho hnevu sú polovica úspechu. Niektorí rodičia nastolia rutinu aby predišli neželaným návalom hnevu. Iní majú vždy pripravené niečo pod zub, deku a hračku.

Vychovávať dieťa nie je jednoduché. Robte to však najlepšie ako viete bez nepríjemných výbuchov zlosti či smiechu. Veď napokon ani tým sa niekedy nedá vyhnúť.

Zdroj: tiphero.com / beautythroughimperfection.com / Foto: Pixabay

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Som mamou 3-och detí a pomocou tohto triku sa vyhnem detskému hnevu skôr, než bude neskoro”