Východné Slovensko zasiahlo zemetrasenie. Pocítil ho skoro každý

Podľa prvotných informácií ako píšu aktuality.sk došlo k zemetraseniu o 20:23 na východe Slovenska, s epicentrom severne od Vranova nad Topľou. Otrasy boli však cítiť v niekoľkých mestách, vrátane Humenného, Trebišova a Bardejova. Odhaduje sa, že magnitúda zemetrasenia bola približne 4,3, aj keď niektoré odhady naznačujú hodnoty až 4,5 alebo vyššie.

Ako sa chrániť:

Zostaňte v bezpečí: Počas zemetrasenia zostante v bezpečí a nevychádzajte von z budovy. Vyvarujte sa oknám, zrkadlám, a ostatným predmetom, ktoré by mohli prasknúť a spôsobiť zranenia.

Opatrnosti pri schodoch: Ak ste v budove s viacerými poschodiami, snažte sa dostať na nižšie poschodie, ale nepoužívajte výťahy, pretože by sa mohli zaseknúť.

Vyvarujte sa ťažkým predmetom: Opatrne sťahujte ťažké predmety z výškových políc, aby neklesli počas otresu.

Nenechajte sa uniesť panikou: Snažte sa zostať pokojní a vyhnúť sa panike. Pomôžete tak sebe aj iným.

Majte pripravený záchranný balíček: Máte-li možnosť, pripravte si balíček s nevyhnutnými potrebami na prežitie, ako sú voda, potraviny, lieky a batérie.

Po zemetrasení: Po skončení otresu buďte opatrní pri pohybe v budove, pretože by mohlo dôjsť k pokračujúcim otresom.

Požiadajte o pomoc: Ak potrebujete pomoc, kontaktujte miestne záchranné služby a dodržiavajte ich pokyny.

Zemetrasenia môžu byť nečakané a strašidelné, ale s dodržiavaním týchto základných opatrení môžeme minimalizovať riziko zranenia. Dúfajme, že toto článok poskytol užitočné informácie a že sa obyvateľom postihnutých oblastí podarí bezpečne prekonať túto nečakanú situáciu.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Východné Slovensko zasiahlo zemetrasenie. Pocítil ho skoro každý”