Z akého materiálu si môžete ušiť šál na zimu?

O tom, že teplota vonku klesla o niekoľko stupňov, niet pochýb. S príchodom konca roka sa teplota bude ešte znižovať. Napadlo vám, že by ste si mohli ušiť nový šál na zimu? Ak áno, otázkou naďalej ostáva, aký materiál sa rozhodnete použiť. Možností máte niekoľko. V dnešnom článku vám predstavíme tri látky, z ktorých si šál môžete ušiť.

Ak zháňate kvalitnú látku za prijateľnú cenu, určite by ste mali navštíviť internetovú predajňu Bubulakovo. Nájdete tam aj rôzne látky, vrátane tých, o ktorých vám dnes povieme viac.

Ak teda chcete ušiť zimný šál, aká látka prichádza do úvahy?

Ľan

Prekvapilo vás, že spomíname práve ľan? Ľanové plátno má uplatnenie predovšetkým v lete. Avšak aj počas zimy vás vie ľan zohriať. Vďaka jeho absorbcii vlhkosti pôsobí v lete tak, že ochladzuje, zatiaľ čo v zime dokáže zahriať. Tenký ľanový šál zároveň rýchlo omotáte okolo krku a schováte pod kabát.

Bavlna

Medzi najobľúbenejšie látky patrí nepochybne bavlna. Aj z nej sa dá ušiť šál, ktorý budete nosiť celú zimu. Bavlna nielen zahreje, zároveň je hypoalergénna, takže je vhodná pre všetkých, ktorí majú problém s alergiami na rôzne látky. Je rovnako priedušná ako ľan, takže bavlnený šál využijte v zime, zároveň aj teraz na jeseň.

Rebrovaný úplet

Počas tuhých mrazov je dobré mať k dispozícií naozaj hrubý šál. Taký si viete vyrobiť napríklad z rebrovaného úpletu. Takýto úplet je veľmi príjemný na nosenie, no jeho hlavnou výhodou je, že okamžite zahreje. Z rebrovaných úpletov sa častokrát šijú aj čapice. Ak si dostatočne veríte, môžete si ušiť celý komplet.

Práve teraz, na konci októbra, je ideálny čas na vybratie si vhodnej látky. Môžete sa potom čím skôr pustiť do šitia šálov. Našim malým tipom je, že vlastnoručne šitý šál je naozaj skvelý darček na Vianoce.

Zdroj obrázku: Maria Markevich / Shutterstock.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Z akého materiálu si môžete ušiť šál na zimu?”