1 otázka, ktorá z ateistu a alkoholika Anthonyho Hopkinsa urobila abstinujúceho kresťana

Anthony Hopkins je jedným z najznámejších hercov našej doby. Mnoho rokov bol známym tým, že neverí v Boha.

Toto všetko sa ale zmenilo po tom, čo žena na stretnutí anonymných alkoholikov spochybnila jeho ateizmus jednou jednoduchou otázkou. To bol začiatok inšpirácie pre Anthonyho Hopkinsa!

Bez ohľadu na to, ako úspešne môže človek vyzerať, všetci máme vlastné problémy, ktoré si riešime vo svojom vnútri. Známy herec v prvých rokoch profesionálnej kariéry bojoval s alkoholizmom.

Anthonyho závislosť začala celkom nevinne.

Tak ako sa to deje v mnohých prípadoch, aj u neho sa alkohol pomaly stával každodennou súčasťou jeho života. V roku 1975 sa Anthonyova láska k pitiu dostala spod kontroly.

„Bol som tým posadnutý,“ spomína si legendárny herec. „Bolo to ako keby som bol posadnutý démonom, nedokázal som to zastaviť.“

No v takýchto momentoch Božia sila funguje najlepšie! Anthony Hopkins si uvedomil, že potrebuje pomoc. Preto sa rozhodol zúčastniť stretnutia anonymných alkoholikov. Predtým bol ateista, no počas jedného „sedenia“ sa ho žena opýtala na otázku…

„Prečo jednoducho neveríte v Boha?“

Pomyslel si: „Nuž, a prečo by som nemal?“

„Nemohol som prestať piť, ale požiadal som o pomoc a zrazu…Bolo to ako bingo,“ spomína herec.

Anthony hovorí, že túžba piť sa už viac nevrátila. A odvtedy verí v Boha. Deň čo deň a rok čo rok pracuje na svojej viere v Najvyššieho.

Na otázku v rozhovore pre CNN s Piercom Morganom, či verí v Boha, bývalý ateista Anthony Hopkins úprimne odpovedal: „Áno, verím.“

Roky po tom, čo sa obrátil na vieru, je Anthony Hopkins považovaný za jedného z najlepších hercov našej doby. Britská kráľovná Alžbeta mu udelila titul Sir, keď ho v roku 1993 ocenila za jeho prínos v divadelnom umení.

Rešpektovaný herec vystupoval pred davom stredoškolských a vysokoškolských študentov, kde sa s nimi podelil o rôzne nebezpečenstvá týkajúce sa súčasného sveta.

„Ak sa budete hnať za peniazmi, nebude to fungovať. A ak sa budete usilovať o úspech, ani toto nebude fungovať,“ povedal.

„Viete, stretávam sa s mladými ľuďmi a oni chcú konať, chcú byť slávni. A ja im hovorím, že keď sa dostanú na vrchol stromu, zistia, že tam nič nie je. Prijmite život takým, akým je. Jednoducho buďte vďační za to, že ste nažive.“

Hovoril aj o tom, ako bol zachránený z hlbín alkoholizmu a vysvetľoval, ako naše slová a zmýšľanie dokážu ovplyvniť naše životy.

„Myslím, že dokážeme veľa,“ povedal Anthony študentom. „Stále nemôžem uveriť, že môj život je taký, aký je, pretože som mal zomrieť vo Walese, vyváľaný v alkohole alebo niečo podobné tohto druhu…Môžeme sa presvedčiť buď rýchlou smrťou, alebo šťastnou budúcnosťou. Nič iné neexistuje.“

Bol ateistom, kým začal veriť v Boha, a teraz je jedným z tých, ktorí ateistov ľutuje. Muž porovnáva život bez viery so „životom v uzavretej cele bez okien“.

„Takto už viac nechcem žiť,“ dodal Anthony Hopkins.

Čo si myslíte o jeho presvedčení? Veríte v Boha?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “1 otázka, ktorá z ateistu a alkoholika Anthonyho Hopkinsa urobila abstinujúceho kresťana”