20 obrázkov Freddieho Mercuryho s mačkami, ktoré nadovšetko miloval a správal sa k nim ako k vlastným deťom

Ak milujete mačky, kúpite im krásny obojok. Ak ste rocková hviezda milujúca mačky, venujete im pieseň. A to presne robil aj Freddie Mercury.

Jeho láska k mačkám začala už v 70.-tych rokoch, keď im Mercuryho priateľka Mary Austin kúpila dve mačky, ktoré pomenovali Tom a Jerry. Podľa viacerých, vrátane jeho osobného asistenta Petra Freestona, zatiaľ čo Freddie bol na turné s Queenom, zvykol volať Austin (ktorá sa starala o mačky, zatiaľ čo on bol preč), aby skontroloval ich miláčikov.

“Prišli sme na izbu, zavolal im a skutočne so svojimi mačkami rozprával,” povedal Freestone. “Mary držala Toma a Jerryho pri slúchadle aby počuli Freddieho hlas. To sa opakovalo roky, aj s nasledujúcimi mačacími obyvateľmi jeho domu.”

Mercury vraj hostil spolu 10 mačiek: Tiffany, Dorothy, Delilah, Goliath, Lily, Miko, Oscar a Romeo. “Jeho mačky boli jeho rodina,” napísal Freestone, Mercury sa vždy uistil, že každá jeho mačka má na Vianoce ponožku plnú dobrôt a hračiek.

Jacky Smith, vedúci člen fanklubu skupiny Queen uviedol: “Väčšina z nich bola zo záchranných centier. Máme charitu (vo Veľkej Británií) s názvom The Blue Cross, ktorá sa stará o choré zvieratká. Freddie si vzal odtiaľ minimálne dve mačky.”

Archív skupiny The Queen dokonca uvádza, že Freddie venoval svoj sólo album Mr. Bad Guy mačke Jerry, a v poznámke uviedol ‘všetkým milovníkom mačiek naprieč celým svetom’.

Pravdepodobne najznámejšou Mercuryho mačkou bola veľká trojfarebná mačka Delilah, ktorú si adoptoval v 1987. Ako znie v piesni, ktorú jej venoval (a potvrdila to aj Freestonova kniha), úplne ovládla jeho dom. „Bola pravá dáma, skutočný charakter!“ súhlasil Smith. “Delilah bola vtipná. Trošku šikanovala ostatné mačky, pretože vždy bola pri jedle prvá, rovnako ako aj na nohách majiteľa.” Jim Hutton, spevákov priateľ po dobu 7 rokov, opísal Delilah ako malú princeznu ich domova.

“Freddie zaobchádzal s mačkami ako s vlastnými deťmi.“ vysvetľuje v spomienkovej knihe Mercury and Me. “Neustále sa nad nimi rozplýval a ak im niekto poškodil, počas jeho neprítomnosti, Boh mu pomáhaj! V priebehu dňa mali mačky poriadny výbeh a na noc sa brali do vnútra.

Zdroj: boredpanda.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “20 obrázkov Freddieho Mercuryho s mačkami, ktoré nadovšetko miloval a správal sa k nim ako k vlastným deťom”