38-ročná žena zomrela na rakovinu hrubého čreva. Jej slová pred smrťou dojali svet

38-ročná matka a manželka sa roky nesťažovala na žiadne ťažkosti. Pred niekoľkými rokmi na ňu choroba udrela ako blesk z jasného neba a napokon ju pripravila o život. Tridsaťosemročná žena zomrela na rakovinu hrubého čreva. Pred smrťou však na internete zverejnila veľmi dojímavé slová. Slová, vďaka ktorým sa o nej dozvedel celý svet.

38-ročný muž zomrel na rakovinu čriev

Písal sa rok 2017, keď Nicole Cooperová, šťastná manželka a matka z austrálskeho Melbourne, zistila, že má rakovinu hrubého čreva. V tom čase mala 33 rokov. Odvtedy o svojom boji s rakovinou postupne informovala na sociálnych sieťach. Jej boj s chorobou sledovali tisíce používateľov internetu. Práve oni jej každý deň dodávali odvahu, želali jej skoré uzdravenie a držali jej palce. Žiaľ, nakoniec to bola choroba, ktorá zvíťazila.

Nicole zomrela 10. januára 2023 vo veku 38 rokov. Pred smrťou zverejnila na svojom profile na Instgrame príspevok, ktorý by chytil za srdce aj najväčšieho srdciara.

Rakovina nie je niečo, čo ukončí túto rodinu. Pretože to, na čom skutočne záleží, je to, čo sme spoločne vybudovali pre každého z nás: spoločný rešpekt, radosť, fascinujúce a hlboké odhodlanie a neochvejná autentickosť.

Je to krehkosť, nevídaná všestrannosť, ochota podstúpiť akékoľvek riziko pre túto skupinu, ktorá skutočne vyhlasuje, že život v mojich najvyplašenejších, najzraniteľnejších, najslabších a najúžasnejších chvíľach stál za to

Doplnením dojímavých slov sú fotografie. Fotografie z nemocnice, na ktorých vidíme Nicole v spoločnosti jej najbližších: manžela a syna.

Rakovina hrubého čreva a konečníka


Kolorektálny karcinóm je jedným z najčastejších typov rakoviny na svete. Každý rok si v Poľsku túto zničujúcu diagnózu vypočuje niekoľko tisíc ľudí. Toto ochorenie je také zákerné, že dlhý čas nevyvoláva prakticky žiadne príznaky, preto ten mrazivý termín: „tichý zabijak“.

Existuje niekoľko rizikových faktorov vzniku kolorektálneho karcinómu. Patrí medzi ne strava s vysokým obsahom tukov (najmä nasýtených) a cukru, fajčenie a nadmerné požívanie alkoholu, nedostatok pohybu a brušná obezita, nízky príjem vlákniny alebo častá konzumácia vysoko spracovaného mäsa.

Liečba závisí od lokalizácie a závažnosti nádoru, ako aj od veku a celkového zdravotného stavu pacienta. Môže zahŕňať chemoterapiu, rádioterapiu, chirurgický zákrok alebo imunoterapiu.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “38-ročná žena zomrela na rakovinu hrubého čreva. Jej slová pred smrťou dojali svet”