Ako som sa zbavila upchatého odtoku v dreze? Potrebujete na len to 1 kábel a je vybavené – Ušetrila som 50 eur za opravára

Každý skôr alebo neskôr čelí problému upchatia odtoku v kúpeľni či kuchyni. Súčasné konštrukcie drezov a umývadiel nie sú navrhnuté tak, aby ste si vedeli pomôcť obyčajným zvonom na čistenie odtokov.

V tomto prípade musíte rozobrať sifón.

Je dobré, ak je na ľahko prístupnom mieste. Ak je celá konštrukcia skrytá pred ľudským okom, úspešnosť výsledku sa znižuje. Ako inak sa zbaviť upchatia? Existuje jedna možnosť…

Na čistenie odtoku v dreze budete potrebovať ohybný lankový drôt a odrežte si kúsok dlhý 20 – 30 cm.

Z jedného konca odizolujte 1 cm drôtu. Snažte sa nezájsť ďalej.

Teraz musíte sklopiť všetky kábliky nadol a rovnomerne ich rozložiť okolo drôtu.

Výsledný drôt vložte do odtokového otvoru. Aby ste zachytili všetky zvyšky, ktoré zadržiavajú vodu, otočte drôt niekoľkokrát okolo svojej osi. Zatlačte ho hlbšie a mierne ho vytiahnite. Manipuláciu opakujte ešte niekoľkokrát.

Budete prekvapení, koľko vlasov a nečistôt týmto spôsobom vyberiete. Ak je upchatie príliš silné a tento spôsob vám nepomohol, nerozčuľujte sa.

Aspoň sa vám podarilo vyčistiť odtokové steny od nečistôt. Tak či onak, vďaka tomuto spôsobu zabudnete na to, čo je to upchatý drez!

Zdroj: .

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ako som sa zbavila upchatého odtoku v dreze? Potrebujete na len to 1 kábel a je vybavené – Ušetrila som 50 eur za opravára”