Babičke zadarmo premenili byt na nepoznanie. S plačom poďakovala, že dobrí ľudia ešte nevymreli

Babička Valentina z Ruska bude mať čoskoro 90 rokov. Je veteránkou z druhej svetovej vojny a bývalou väzenkyňou koncentračného tábora. Je až strašidelné si predstaviť, čím všetkým si ako dieťa musela prejsť. Zaslúžila si teda bezplatnú rekonštrukciu svojho starého bytu a pomohli jej v tom ľudia so srdcom na správnom mieste.

Anton Savčuk je majstrom v mnohých oblastiach, ako aj autorom projektu Free Repair. Na jeho YouTube kanáli nájdete minimálne 20 videí o premene bytov vojnových veteránov. Majster ich so svojimi kolegami rekonštruuje zadarmo. Sponzormi boli samotní zamestnanci, ako aj diváci kanálu.

Pozrite sa na to, ako vyzerá byt Valentiny po rekonštrukcii. Stojí za zmienku, že mužom sa podarilo veľa ušetriť, pretože boli limitovaní rozpočtom. Napriek tomu je babička z tejto kuchyni nadšená.

Valentina bola doma aj počas renovácie. Upratovala po robotníkoch, pomáhala im nosiť veci, povzbudzovala ich a chválila. Bolo vidieť, že je to úprimný a dobroprajný človek.

A na konci videa, keď ju autor projektu obdaroval kvetmi, ho hrdinka zasypala slovami vďačnosti: „Aká krásna podlaha…Ani sa nemusím ničoho držať a nespadnem. A tie steny! Toto je teraz moja kuchyňa. Som taká šťastná.“

O to viac radosti mala z renovácie svojej spálne. Izba sa presvetlila a hoci bola skromne zariadená, je veľmi útulná. Robotníci ju zaizolovali a odstránili dvere. Teraz tu má ticho aj pohodlie.

Kúpili jej novú posteľ s ortopedickým matracom a hojdacie kreslo. Okamžite si ho obľúbila. Pozrite, ako skvele sa hodí do jej nového interiéru! Nečudo, že sa jej tak páči.

Ako hovorí autor projektu, bezplatné opravy nie sú v skutočnosti to hlavné, čo veteránom prináša potešenie. Potešila ich pozornosť a komunikácia s mladými ľuďmi. Samozrejme, podmienky, v ktorých žije väčšina starých ľudí, nie sú veľmi prívetivé. Ale je vidieť, že na ich opravu nepotrebujete celý kapitál. Buďme k sebe empatickejší a veľkorysejší!

 

Zdroj: sovkusom.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Babičke zadarmo premenili byt na nepoznanie. S plačom poďakovala, že dobrí ľudia ešte nevymreli”