Chlapček predal svoje maľby, aby pomohol mame splácať hypotéku

Len 10-ročný chlapec menom Jegor Zvorygin z Ruska, predáva svoje vlastné kresby, aby svojej matke pomohol splatiť hypotekárny úver, ktorý predstavuje asi 3 milióny rubľov (približne 35 000 eur).

Jeho matka Svetlana si v roku 2015 vzala hypotéku s vysokým úrokom, no v tom období bola nútená zaobstarať si byt, aby mohla poskytnúť bývanie sebe aj svojím dvom synom.

Pracovala ako špecialistka na dôchodkové programy v neštátnom dôchodkovom fonde a bola schopná každý mesiac splácať 30-tisíc rubľov (345 eur). V roku 2018 však bola spoločnosť zatvorená a všetci zamestnanci boli prepustení. Vtedy sa začali problémy so splácaním hypotéky.

S peniazmi jej nemal kto pomôcť. Od roku 2009 je rozvedená a bývalý manžel neplatí výživné.

„Môj syn si všimol, že sme mali menej jedla ale aj niektorých základných potrieb. Uvedomil si, že sa niečo deje,“ hovorí Svetlana. Keď začali všetko predávať, vyfotografoval svoje staré obrazy a dal ich na nástenku. Za každý z nich pýtal tisíc rubľov (11,50 €).

Všetkých desať predaných obrazov namaľovala Svetlana spolu s oboma synmi ešte pred tromi rokmi, kedy pravidelne navštevovali hodiny v maliarskom štúdiu.

                                                                              Светлана Зворыгина

„Nie som z toho veľmi nadšená, pretože tieto chvíle ma privádzajú do zúfalstva. Samozrejme, som rada, že deti sa k tomu nestavajú ľahostajne, všetko vidia a cítia, rozumejú tomu, ale keď musíte obchodovať s detským umením…

Mám 41 rokov a nikdy som si nemyslela, že budem musieť niečo predať, len aby som si mohla kúpiť jedlo.“

Svetlana vyštudovala bezpečnostné inžinierstvo, stále sa však nemôže zamestnať.

Čo si myslíte o chlapcovom nápade?

Zdroj: lifter.com.ua

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Chlapček predal svoje maľby, aby pomohol mame splácať hypotéku”