Čo naznačujú Rothschildovci s NOVOU obálkou časopisu The Economist pre rok 2024? Čakajú nás významne zmeny, aké ľudstvo nezažilo.

The Economist je najvýznamnejší ekonomický časopis na svete. Samotný časopis vlastní niekoľko subjektov a medzi nimi sú aj Rothschildovci. Časopis Economist vydal svoju tradičnú obálku so zašifrovanými predpoveďami na nadchádzajúci rok 2024.

Tentoraz si budú musieť politológovia, ekonómovia aj bežní ľudia poriadne potrápiť mozgy. The Economist – 2024 vytvoril komplexnú viacúrovňovú skladačku-príbeh o tom, čo svet očakáva v blízkej budúcnosti. Pozrite sa sami na ich obálku a dole vám ukážeme, čo sa z nej podarilo rozlúštiť.

V publikácii sa uvádza: „Život sa mení šialenou rýchlosťou. Vypukli nové vojny, energetické zdroje sa prerozdeľujú a vývoj umelej inteligencie dosahuje prelomové výsledky. Od nepokojov na Blízkom východe až po nástup elektrických áut – všetko bude čoskoro vyzerať úplne inak ako pred niekoľkými rokmi“.

ČASOPIS ECONOMIST – 2024

Na dešifrovanie sa oplatí venovať pozornosť jednotlivým symbolom a obrázkom, tónom a farbám pozadia. Zaujímavá obálka je navrhnutá v kyberpunkovom štýle. Obsahuje prvky kybernetiky, futurizmu a vedeckej fantastiky. To môže naznačovať, že naša budúcnosť bude úzko prepojená s globálnymi zmenami v spoločnosti a technológiách.

V strede obrazu je štvorcová nádrž, ktorá vyzerá ako volebná urna. Nad ňou sú umiestnené veľké presýpacie hodiny a po oboch stranách sú dve postavy, ktoré sa na seba pozerajú. Zobrazujú ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a ruskú hlavu štátu Vladimira Putina. V spodnej časti pod volebnou urnou sú dve zemské pologule a obrázky lídrov oboch svetových strán – čínskeho Si Ťin-pchinga a amerického Joea Bidena. Obaja sa pozerajú rôznymi smermi.

Čo môžeme očakávať v roku 2024? The Economist prináša svoje vysvetlenie.

Globálne voľby

Jednou z veľkých tém nadchádzajúceho roka bude jedinečný precedens pre našu civilizáciu. Na celom svete sa uskutoční viac ako 70 volieb, ktorých sa zúčastní 4,2 miliardy ľudí – to je viac ako polovica svetovej populácie! Obrovský počet voličov zároveň neznamená nárast demokracie. Skôr to bude živná pôda pre podvody a falšovanie hlasov.

Prezidentské voľby v USA majú v tejto udalosti osobitné postavenie. Donald Trump má ako tieňový hráč veľkú šancu získať späť opraty moci. O jeho osude môžu rozhodnúť súdy a niekoľko desiatok tisíc voličov zo štátov s nejednoznačným postojom.

„Motýlí efekt“ však môže byť nepredvídateľný. Dôsledky amerických volieb by mohli ovplyvniť všetko od globálnej klimatickej politiky až po vojenskú pomoc Ukrajine. Aj politická budúcnosť Vladimira Putina bude teda do veľkej miery závisieť od amerických voličov, nie od ruských.

Úloha Európy v osude Ukrajiny

Podľa publikácie a úvodnej fotky by Európa mala byť aktívnejšia a odvážnejšia v pomoci Ukrajine v jej dlhom boji s vojenskými a hospodárskymi zdrojmi. Zároveň je dôležité urýchliť vstup štátu do EÚ. Tento krok nielen posilní pozíciu demokracie vo svete, ale aj poistí pred návratom Trumpa k moci. Ten je schopný prerušiť podporu a tento zámer otvorene deklaruje.

Konflikty na Blízkom východe a vo svete

Podľa publikácie boje medzi Izraelom a Hamasom znamenajú, že svet už nemôže zatvárať oči pred „ťažkou situáciou Palestíny“. Presiahne tento boj rámec regionálnej bitky? Dokáže sa Amerika ako preťažená superveľmoc prispôsobiť novému, nepredvídateľnému a nebezpečnému svetu? Už teraz sme svedkami propalestínskych hnutí v mnohých krajinách. Čo sa stane o rok?

Podľa publikácie vojna na Ukrajine a v Gaze zlyhali plány Štátov poraziť v súťaži Čínu. Rusko tiež stráca svoj vplyv. Po celom svete sa rozmrazujú lokálne konflikty. Čínska ekonomika klesá, otázka Taiwanu zostáva otvorená a Amerika plánuje ďalej obmedzovať vývoz nových technológií do Číny. Na tomto pozadí môžeme očakávať čokoľvek až novú studenú vojnu.

Noví lídri v oblasti energetických zdrojov a umelej inteligencie

Ropa a plyn budú postupne strácať svoju váhu ako palivá. Nahradia ich nikel, lítium a meď, ktoré sú nevyhnutné pre prechod na zelenú energiu. Súťaž o čisté zdroje by mohla zvrátiť polaritu v obchode a geopolitike a vytvoriť nové zelené veľmoci.

Medzitým bude umelá inteligencia stále hlbšie prenikať do podnikania a života bežných ľudí. Samozrejme, nie bez nových spôsobov jej zneužitia. Už teraz sa na umelú inteligenciu pozerá s dešpektom pre jej schopnosť ovplyvňovať výsledky volieb a pripravovať ľudí o prácu.

Aký je konečný výsledok?

Napriek krvilačným náladám ľudstva The Economist v roku 2024 ohlasuje nové príležitosti pre silnejšie väzby medzi národmi a technologické prelomy. Svetové spoločenstvo sa bude pravdepodobne usilovať o rovnosť a spravodlivosť pri vytváraní vyváženejšej ekonomiky.

Veríte predpovediam časopisu The Economist? Ako vidíte budúcnosť sveta v roku 2024 vy? Podeľte sa o svoj názor v komentároch!

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Čo naznačujú Rothschildovci s NOVOU obálkou časopisu The Economist pre rok 2024? Čakajú nás významne zmeny, aké ľudstvo nezažilo.”