Čo sa stane, ak na bicykli vymeníte kolesá za kotúčové píly?

Okrem toho, že sa kotúčová píla používa hlavne na rezanie dreva, existuje zjavne ešte ďalšia funkcia, na ktorú sa dá využívať. Kanál YouTube The Q zverejnil video, kde sú tieto kotúče pripevnené na bicykel, namiesto kolies.

Ukázalo sa, že kotúčové píly sa dajú použiť nielen na rezanie dreva

Vedecký kanál YouTube s názvom The Q nedávno vyšiel s videom, kde výrobcovia vzali horský bicykel a vytvorili z neho taký, ktorý je ideálny na jazdu po zamrznutom jazere uprostred zimy.

 

Video poskytuje podrobné vysvetlenie, ako došlo k premene bicykla. Z horského bicykla sa zložia kolesá, rozoberú ich a upravia tak, aby na ňom mohla byť privarená zhruba 66 centimetrová okružná píla.

Kanál YouTube, The Q predstavuje pretvorenie horského bicykla

 

Ako je vidieť na videu, prvý test bol tak trochu prepadák. Kolesá píly boli príliš ostré na to, aby dokázali prejsť po zamrznutom jazere. Žiadny strach, toto sa veľmi rýchlo napravilo a ostré zuby sa upravili pomocou kovových platní, vďaka ktorým sa píla nezarývala do ľadu.

Jediná časť, ktorá v skutočnosti zostala z kolies, bol stred

Druhý pokus bol už úspešnejší. Kolesá dokonale držali na ľade a bicykel bol schopný robiť jemné zákruty.

Ukázalo sa, že čepele sú príliš ostré a začali sa zarývať do ľadu

Video sa na internete stalo okamžite virálnym a za pár dní malo 15 miliónov vzhliadnutí.

Pozrite si celé video výroby tohto vtipného vynálezu

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o spoločnosti The Q, navštívte ich kanál na YouTube, alebo na Facebooku, či Instagrame.

Zdroj: www.boredpanda.com
Zdroj foto: The Q

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Čo sa stane, ak na bicykli vymeníte kolesá za kotúčové píly?”