Čo znamenali tieto záhadné znaky? Podľa vedcov išlo o utajený spôsob komunikácie!

Tuláci blúdiaci svetom, si podľa najnovších výskumov vytvorili svoj vlastný systém kategorizácie ľudí. Vďaka nemu medzi sebou mohli komunikovať a ostatným zanechať správy, o povahe ľudí, do kontaktu s ktorými sa dostanú. Tu je niekoľko z nich:

Kríž

Hladní tuláci boli nadšení, keď videli tento znak… ak boli ochotní zapojiť sa do malého náboženského rozhovoru. Tento bežný symbol znamenal, že jedlo bolo na ceste, pokiaľ sa osoba zúčastnila kázania alebo podobného náboženského obracania.

Jedlo získané týmto spôsobom bolo v komunite známe ako „anjelské jedlo.“

Trojuholník

Komický obraz trojuholníka so zdvihnutými rukami v pozícii „Nestrieľaj!“ mal vážny význam . Ak bol tento symbol načmáraný na dome, znamenalo to, že majiteľ domu mal zbraň.

Nie je jasné, či tento symbol naznačoval hrozbu.

Horizontálny cikcak

Ak cestujúci robotník zbadal túto zvláštnu čmáranicu na dome ( alebo neďalekom stožiari ), znamenalo to, že nablízku bol štekajúci pes. Tulák, ktorý chce prefíkane spať v prístavbe, by mal ťažké časy, ak by hliadkoval notoricky hlasný ušiak.

Neúplný štvorec

Tulák, ktorý si všimol tento symbol, sa mohol tešiť na bezpečné miesto na kempovanie na noc. Zatiaľ čo definícia „bezpečného“ a „kempingu“ sa určite líšila od človeka k človeku, NSA prekladá tento kód tak, že vágne znamená „ je OK kempovať tu“.

Cylinder A Trojuholník

„Žijú tu bohatí ľudia“ je význam tohto elegantného malého glyfu cylindru a  trojuholníka. Na druhej strane cylinder sám o sebe znamenal, že príslušný dom patrí pánovi (ktorý môže alebo nemusí byť bohatý).

Hrot oštepu

Stretnutie s týmto glyfom znamenalo, že tulák by mal byť pripravený brániť sa.Tento symbol , ktorý má naznačovať hrot oštepu , dáva ľuďom vedieť, aby nevstupovali do oblasti bez ochrany.

Kruh s dvoma šípkami

Tento život zachraňujúci kúsok znamenal v podstate „Zóna bez tulákov“. Pre tulákov to bolo jasné znamenie, aby čo najrýchlejšie opustili danú oblasť .

Dva prepojené kruhy

 Tento glyf,  znamenal, že tulák v tejto oblasti bude pravdepodobne odvlečený do väzenia. Podľa National Hobo Museum podobné varovania zahŕňali „tu býva policajt“ alebo presnejšie „tu býva policajtka“.

Symbol Caduceus

Hrubý symbol caduceus – všadeprítomný had na symbole palice stále spájaný s medicínou – znamenal, že pre chorých alebo zranených tulákov možno nájsť pomoc. Konkrétne, caduceus nájdený na dome znamenal, že tam žil lekár.

Mačka

„Mačacia dáma“ znamenala v časoch rozkvetu tulákov zrejme niečo iné. Táto drahocenná čmáranica naznačovala, že pani domu bola láskavá.

Tri diagonálne čiary

„Toto nie je bezpečné miesto“ je desivý význam stojaci za týmto znakom. Bez ohľadu na okolnosti by sa múdri tuláci mali vyhnúť budovám nesúcim tieto alebo podobné značky.

Had

Tento glyf , ktorý vyzeral  ako had, znamenal, že – v dobrom aj zlom – v dome býval sudca. Podobný symbol s kruhom okolo znamenal, že v blízkosti sa nachádza súdna budova.

zdroj: ranker.com

Photo: Ryan Somma / Flickr / Creative Commons Attribution 2.0 Generic

Photo: Henry Dreyfuss / bLog-oMotives

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Čo znamenali tieto záhadné znaky? Podľa vedcov išlo o utajený spôsob komunikácie!”