Do bytu sa dostal po rebríku, pretože jeho sused zablokoval schodisko. Takého suseda by nikto nechcel

„Ako je dobré mať suseda“ – spievala kedysi skupina Alibabki. To, čo sa stalo v Gryfine, tomuto tvrdeniu skôr odporuje. Pán Tomasz vyliezol po rebríku do svojho bytu. Všetko kvôli susedovi, ktorý zamuroval schodisko a pripojil ho k svojmu pozemku. Teraz má tento muž do činenia nielen s nepoctivým susedom, ale aj s úradníkmi. Ako sa to stalo?

Vyšplhal po rebríku do svojho bytu


Príbeh pána Tomasza je postavený na hlavu. Situácia tohto muža je patová a to, čo sa stalo v Poľsku, je ako z filmu. Pred niekoľkými rokmi pán Tomasz súhlasil s návrhom suseda. Sused čakal dieťa, a preto navrhol, aby pán Tomasz rozdelil vchody. Dohoda bola jednoduchá a zdalo by sa, že nebol dôvod na obavy. Sused mal vziať schodisko a pripojiť ho k svojmu bytu a na oplátku vybudovať nové schodisko vedúce do bytu na poschodí. Čoskoro sa však ukázalo, že pán Maciej F. sa chystá splniť len jednu časť dohody. Ten si totiž schodisko zobral, ale nové schodisko vôbec nechcel postaviť.

Pán Tomasz pracoval v zahraničí. Až po návrate domov si uvedomil, že bol podvedený. Jeho sused zbúral schodisko, zamuroval vchod a schodisko pristavil k svojmu pozemku. Nezostávalo mu teda nič iné, ako vojsť do bytu, zobrať rebrík a postaviť ho k oknu.

Iná cesta dovnútra neexistovala. Vzal som rebrík, priložil ho k oknu a vliezol dnu. Priznajme si, že raz za čas sa to dá prekonať, ale žiť sa tak nedá. Nemôžete ani doniesť nákup alebo zavrieť byt. Nehovoriac o tom, čo by sa stalo, keby sem musela prísť sanitka….

  • sťažoval sa Tomasz v telke.

„Urobil z nás opice a je to tu ako v zoologickej záhrade“.
Partnerka pána Tomasza, pani Joanna, sa domnieva, že zlomyseľný sused sa chcel zbaviť svojich spolubývajúcich.

Tomasza oklamal. Podľa môjho názoru chcel vybudovať tento vchod, aby na poschodí nikto nebýval, aby mali pokoj. Pretože v tomto byte sa nedá fungovať, mám dve deti, nebudem s nimi skákať po rebríku ako nejaká opica. Urobil z nás opice a je to tu len zoologická záhrada

  • tvrdí žena.

Problémom je, že Maciej F. necíti žiadne výčitky svedomia ani zodpovednosť. Tvári sa, že sa nič nestalo a že pán Tomasz by si mal vchod do svojho bytu vybudovať sám. Najmä preto, že Maciej F. už byt predal a presťahoval sa na nové miesto.

Rebrík lepší ako schody?

V tomto prípade sa vyskytol ďalší prekvapivý motív. Keď sa k pánovi Tomaszovi nasťahovala jeho partnerka a dve deti, snažil sa zabezpečiť ich bezpečnosť a pohodlie, ak sa o ňom v tejto situácii vôbec dá hovoriť. Preto k oknu pripevnil kovové schody, ktoré nahradili rebrík. Problém bol v tom, že úradníkom sa jeho nápad nepáčil. Rozhodli, že schody sú nezákonné a musia sa odstrániť.

(…) Tieto schody nie sú konštrukčne pevné a mali by sa demontovať.

  • vysvetľuje Krzysztof Macieszyn z vojvodského stavebného dozoru v Štetíne.

Aký bude konečný výsledok tohto prípadu? Zatiaľ vládne chaos a zostáva dúfať, že z neho vzíde niečo konštruktívne, hoci zatiaľ sú šance na to skôr mizivé.

Bulharské príslovie hovorí, že dobrý sused je najlepší príbuzný. Treba dodať, že zlý sused sa môže ukázať ako najhorší nepriateľ.

zdroj:www.polsatnews.plwww.polsat.pl

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Do bytu sa dostal po rebríku, pretože jeho sused zablokoval schodisko. Takého suseda by nikto nechcel”