Dom odovzdala svojmu synovi. Ten zamkol dvere a nevpustil ju dnu

Prevod majetku je veľká udalosť, pre ktorú sa mnohí rozhodnú ešte za života. Najčastejšie rodičia odovzdávajú majetok svojim deťom za prítomnosti notára, ale po zmene vlastníctva sa často odohráva nočná mora.

Každý rodič vie, aké ťažké je vychovať z potomka dobrého a vynaliezavého človeka. Preto môžu byť mnohí sklamaní, keď po prepise nehnuteľného alebo osobného majetku dieťa ukáže úplne inú a bezohľadnú tvár. Dedičské záležitosti nikdy nie sú jednoduché a mnohé príbehy sú desivé.

Tento príbeh opísala staršia žena si chcela len vybaviť svoje záležitosti pred blížiacim sa koncom. Mala len jedného syna, ktorý s ňou žil a pomáhal jej s každodennými prácami. Matke bolo jasné, že jej syn dostane všetok jej majetok vrátane domu. Žena ho chcela ochrániť pred hádkami so súrodencami, ktorí sa často obtierali o majetok jej sestry.

Dôchodkyňa sa rozhodla, že nebude otáľať, a zašla k notárovi. Prebrala s ním celú darovaciu zmluvu a v prípade nejasností mu položila otázky. Nakoniec bola spísaná notárska zápisnica, podľa ktorej sa novým vlastníkom domu stal ženin syn. Žena bola šťastná a vkladala do svojho milovaného dieťaťa veľké nádeje.

Začiatok konca rodinných väzieb


Veľmi skoro syn prestal skrývať svoje nekalé úmysly a oznámil, že chce žiť podľa vlastných pravidiel a potrebuje priestor. Žena bola šokovaná, ale syn sa jej otvorene chcel zbaviť z domu. O majetok sa nestaral a drasticky zmenil zariadenie izieb. Z predtým ochotného syna sa stal hlučný a namyslený chlap.

Matka sa snažila pochopiť a ospravedlniť si správanie svojho dieťaťa, ale boli to len sny, ktoré sa ľahšie prijímali ako pravda. Keď sa o tom pokúšala hovoriť, jej syn bez okolkov vyhlasoval, že matka mu prekáža v jeho plánoch. Žena vtedy začala prichádzať k bolestným záverom a dôvod videla v darovaní domu.

Vyhodenie matky z domu bolo ďalším krokom

Ten deň bol len otázkou času a syn svojej matke rýchlo vyhlásil, že by si mala nájsť nový byt. Tieto slová naklonili misky váh zatrpknutosti, ale potom to bolo už len horšie.

Muž vymenil zámky a neodpovedal matke na telefonáty, čo ju dostalo na chodník. Dokonca si z domu neodniesla ani žiadne osobné veci. Žena sa nevedela zmieriť so synovým správaním a dala by veľa za to, aby vrátila čas a neodovzdala mu svoj majetok.

Dočasne bývala u kamarátky s vedomím, že je to len dočasné riešenie a že si musí hľadať nové bývanie.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dom odovzdala svojmu synovi. Ten zamkol dvere a nevpustil ju dnu”