Geniálny trik na zamrznuté dvere auta. Stačí siahnuť po jednej veci

Keď teplomery ukazujú teploty pod nulou, vodiči čelia špecifickým problémom pri prevádzke vozidla. Jedným z častých problémov v zimných podmienkach sú zamrznuté zámky a tesnenia dverí vozidla. Zimné rána môžu byť frustrujúce, keď sa snažíme nastúpiť do auta a dvere odolávajú každému pokusu o otvorenie. Ako sa teda môžeme účinne vysporiadať s týmito mrazivými prekážkami, aby sa každý zimný deň začal bez problémov?

Zamrznuté zámky a tesnenia – ako si poradiť?


Kľúčom k tomu, aby ste sa vyhli problémom s otváraním auta, je správna príprava. Tu je niekoľko tipov, ako si poradiť so zamrznutými zámkami a tesneniami:

Skontrolujte všetky dvere: Niekedy nezamrznú všetky zámky naraz. Skontrolujte, či niektoré z nich nie sú menej odolné.

Použite odmrazovač: Majte pri sebe vždy rozmrazovač zámkov. Je to jednoduché, ale účinné riešenie. Kľúč môžete tiež zahriať zapaľovačom, ale buďte pri tom opatrní.

Búchanie na dvere: Jemné búchanie na dvere môže pomôcť rozbiť ľad. Dávajte však pozor, aby ste nepoškodili lak.

Rozmrazovač okien: Na rýchle odstránenie ľadu z okien a tesnení je dobré mať ho po ruke.

Prevencia – prevencia je lepšia ako liečba

Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť problémom so zamrznutými dverami, je správne pripraviť vozidlo:

Glycerín na tesnenia: Pravidelné používanie glycerínu na tesnenia dverí môže zabrániť ich prilepeniu. Glycerín vytvára ochrannú vrstvu, ktorá zabraňuje zamrznutiu.

Vazelína na tesnenia: Alternatívou glycerínu je automobilová vazelína, ktorá je k dispozícii v predajniach automobilov. Pri pravidelnom používaní zabraňuje zamrznutiu tesnení.

Správna príprava je nevyhnutná

Zima si od vodičov vyžaduje osobitnú pozornosť nielen na ceste, ale aj pri každodennom používaní vozidla. Pamätajte, že správna príprava vozidla na mráz vás môže ochrániť pred mnohými nepríjemnými prekvapeniami. Keď teda začnú teploty klesať, oplatí sa postarať o svoje auto, aby boli zimné rána menej stresujúce.

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Geniálny trik na zamrznuté dvere auta. Stačí siahnuť po jednej veci”