Koľko potrebujete peňazí, aby ste už nikdy neboli v strese? Táto suma prekvapila každého

Otázku, koľko potrebujeme peňazí, aby sme už nikdy neboli v strese si dali aj vedci a vyšla im zaujímavá suma.Výsledky nového prieskumu odhalili množstvo peňazí, ktoré potrebujeme, aby sme sa už nikdy necítili v strese. Je to však iba niečo cez 20€.

Presnejšie to je 23,49€. Nedávny prieskum medzi 2 000 dospelými v USA zistil, že 66 % sa vyhýbalo spoločenským udalostiam, pretože sa cítili trápne alebo nepríjemne v súvislosti so svojou finančnou situáciou, pričom niektorí tvrdili, že sa vyhýbali narodeninovým oslavám (33 %), svadbám (32 %), či iným udalostiam (31 %).

Celkovo 56 % priznalo, že sa cítia „extrémne“ alebo „viditeľne“ viac vystresovane v dôsledku nedávneho zvýšenia cien plynu a inflácie.

Koľko potrebujete peňazí, americké bankovky

Podľa opýtaných, koľko potrebujú peňazí, aby už nikdy neboli v strese, by podľa všetkého človek potreboval poriadny balík peňazí.

V priemere si ľudia myslia, že by museli zarobiť minimálne 86 000 dolárov, aby sa už nikdy nemuseli stresovať so svojimi financiami. Zatiaľ čo 57 % uviedlo, že bez ohľadu na to, koľko peňazí zarobia, vždy sa budú cítiť v strese.

Hovorca spoločnosti Beyond Finance uviedol. „Naše výsledky ukazujú, že ľudia uvádzajú, že sa teraz cítia rovnako v strese vzhľadom na svoje financie ako pred pandémiou. 61% ľudí dnes oproti 60 % v roku 2019.“

Koľko potrebujete peňazí, pokladnička prasiatko s maskou

Celkovo 61 % uviedlo, že nemajú pocit, že zarábajú dosť na to, aby žili svoj život naplno.

6 z 10 ľudí tiež uviedlo, že je im nepríjemné hovoriť o finančnom strese s ostatnými, pričom 58 % priznalo, že sa cíti osamelo pri svojich finančných problémoch a 51 % uviedlo, že sa za svoje finančné problémy hanbí.

Výskum sa tiež ponoril do zvykov ľudí a zistil, že 67 % ľudí sa zapája do „stresových nákupov“, keď sa cítia finančne preťažení, a často si nakoniec kúpia veci, ktoré nepotrebujú, vrátane zberateľských predmetov, ktoré sa im v skutočnosti nepáčia (51 %). rýchle občerstvenie (51 %), drahé oblečenie alebo doplnky (50 %) a dokonca duplikáty vecí, ktoré už majú (48 %).

Koľko potrebujete peňazí, vpisovanie čísla kreditnej karty do počítača

8 z 10 ľudí uviedlo, že má nejakú formu dlhu,

pričom 42 % uviedlo, že ich dlh si vybral daň na ich sebavedomí, zatiaľ čo iní poznamenali, že ich produktivita práce (38 %) a fyzické zdravie (38 %) boli negatívne postihnuté týmito dlhmi. V priemere sa opýtaní domnievajú, že splatenie dlhu na kreditnej karte im bude trvať 38 rokov.

„Príznaky akútneho finančného stresu, ako je vyhýbavé správanie súvisiace s financiami, pocity izolácie a viny, môžu postihnúť kohokoľvek, bez ohľadu na to, koľko peňazí zarába. Sú dostupné možnosti, ako pomôcť znížiť alebo refinancovať dlh a poskytnúť ľuďom väčší pokoj,“ dodáva hovorca.

Zdroj
Zdroj foto: www.unsplash.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Koľko potrebujete peňazí, aby ste už nikdy neboli v strese? Táto suma prekvapila každého”