Ľudia sa k nemu báli priblížiť. Ako vyzerá dieťa narodené s prebytočnou kožou dnes? TAKTO

V roku 1993 ohromilo narodenie chlapčeka menom Tomm Tennent z juhovýchodnej Austrálie nielen jeho rodičov a lekárov, ale takmer celý svet. Príbeh o jeho záhadnom stave, prinútil každého premýšľať, čo život prinesie tomuto chlapcovi.

Tommovi rodičia si boli vedomí, že ich malý chlapček bude iný, ale žiadny ultrazvuk ich nedokázal pripraviť na závažnosť stavu.

Keď im povedali, že s ich dieťaťom nie je niečo v poriadku, dokonca uvažovali o ukončení tehotenstva, no našťastie sa tak nestalo.

Tommov otec, Geoff Tennent v rozhovore pre 60 Minutes Australia, v roku 2003 uviedol.

„Keď sa narodil, bol som dosť šokovaný. Nemyslel som si, že malé bábätko môže niekedy vyzerať takto. Jeho mama tiež hovorila o momente, keď prvýkrát uvidela svojho chlapčeka. Srdce som mala až v hrdle, no zároveň bolo krásne ho zdvihnúť a objať.“

V priebehu rokov trávil Tomm veľa času v nemocnici, nie preto, že by bol chorý, ale preto, že lekári chceli preskúmať jeho stav a naučiť sa, ako mu pomôcť.

Keďže literatúra nikdy predtým nezdokumentovala prípad ako jeho, bolo ťažké zistiť, čo spôsobilo, že má toľko prebytočnej kože.

Po ďalšom výskume boli konečne schopní dať Tommovi a jeho rodičom nejaké odpovede. Odborníci totiž videli podobnosti medzi tým, ako vyzeral Tomm, a čínskym plemenom psov Shar Pei.

Zistili, že Tommova hladina kyseliny hyalurónovej, ktorá sa nachádza v koži, bola 100-krát vyššia ako normálne, čo je prípad šteniatok Shar Pei.

Vediac, že ​​tieto hladiny klesajú, keď šteniatka starnú, lekári dúfali, že to isté sa nakoniec stane aj Tommovi. A mali pravdu. Avšak až do dosiahnutia tohto bodu života Tomm zažíval určité ťažkosti.

Na otázku, či má nejaké obavy z toho, ako ho jeho priatelia videli, Tomm, pre 60 Minutes uviedol. „Naozaj nie, pretože sú moji priatelia a v skutočnosti ich nezaujíma, ako vyzerám.“ Dnes vyzerá Tomm úplne normálne, bez prebytočnej kože.

Hoci jeho príbehu sa počas jeho dospievania nevenovala veľká pozornosť médií, samozrejme s výnimkou, keď sa narodil, veľa ľudí sa čudovalo, ako Tomm vyzerá dnes. Podľa jeho Facebooku je šťastne ženatý s manželkou Hannah.

,,Život je jednoduchý. Robíš rozhodnutia a nepozeráš sa späť,“ napísal Tomm na svojom facebookovom profile a predpokladáme, že tento citát zhŕňa jeho myslenie počas celého života.

https://youtu.be/W5cm103noJ0
Zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ľudia sa k nemu báli priblížiť. Ako vyzerá dieťa narodené s prebytočnou kožou dnes? TAKTO”