Medicínska chyba, ktorá ho mohla stáť život! Príbeh Arnolda Schwarzeneggera

Arnold Schwarzenegger nedávno zaspomínal na ťažké časy, ktorým čelil po tretej operácii srdca. Poznáte toho chlapíka, ktorého si všetci pamätáme pre jeho akčné filmy a kulturistické výkony, kde predvádza svoje svaly a silu na veľkej obrazovke? No, ukázalo sa, že je tiež bojovníkom v živote a po operácii zažil jazdu na horskej dráhe.

©  The Pump / Youtube

Arnoldova cesta sa začala, keď išiel na svoju tretiu operáciu srdca, aby mu nahradili aortálnu chlopňu. Prešiel tým už predtým , v rokoch 1997 a 2018 podstúpil operácie na odstránenie problémov so srdcovou chlopňou. Tentoraz sa však veci vážne skomplikovali.

Odvážna operácia prichádza len pár mesiacov predtým, ako sa vrátil k svojej ikonickej úlohe v  Terminátorovi 6 , ktorý sa dostal na veľké obrazovky v roku 2019.

©  Arnold / Twitter

Vo videu Arnold hovorí o hrboľatej ceste k uzdraveniu, ktorej čelil kvôli niektorým komplikáciám, ktoré vznikli po operácii. Je to úprimný pohľad do života hollywoodskej ikony, ktorá už desaťročia stelesňuje silu a odolnosť v našich obľúbených akčných filmoch.

Ako  spomína : „Pamätám si, keď som mal operáciu otvoreného srdca, tretiu, ktorá bola len pred pár rokmi, tesne predtým, ako sme spustili Terminátora 6. Bol som naozaj vydesený. Zobudil som sa a zrazu boli predo mnou lekári a povedali: ,Je mi to veľmi ľúto, ale nedopadlo to tak, ako sme plánovali.“

Plán mal byťjednoduchý, neinvazívny zákrok. Veci sa však vzbrali zlým smerom keď sa lekári pomýlili a on začal vnútorne krvácať.

„Bola to katastrofa. Bol som uprostred katastrofy. Ako sa z toho teraz dostanem? Musíte zaradiť rýchlosť… Pozbierajte sa, zaraďte rýchlosť a povedzte si: ‚Dobre, to, čo teraz musím urobiť, je dostať sa z tejto nemocnice,“ spomína Arnold.

©  The Pump / Youtube

Začalo to len tým, že vstal a prešiel desať krokov, no čoskoro už vykonával aj dlhšie prechádzky. Dokonca zavolal svojich kamarátov na podporu a tí ho povzbudzovali, keď prechádzal cez nemocničné chodby.

Arnold mal silnú túžbu vrátiť sa k svojej rutine a tréningu. Na náročnú rolu potreboval byť v špičkovej fyzickej forme. Jeho víťazným vzorom bol pozitívny prístup, jasný plán a pevný podporný systém. Ako povedal: „Mal som pozitívny prístup,  a keď som začal nakrúcať Terminátora 6, bol som späť .“

zdroj: brightside.me

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Medicínska chyba, ktorá ho mohla stáť život! Príbeh Arnolda Schwarzeneggera”