Mladá žena si všimla, že jej tvár sa stáva škaredou – nos jej rýchlo rástol, brada sa zväčšovala, a tak išla k lekárom.

Jedného dňa si Kanaďanka Rebecca Churanová začala v zrkadle všímať zmeny na svojej tvári, ktoré sa jej veľmi nepáčili – zväčšený nos a čeľusť. Potom si všimla, že sa jej zvýraznili aj iné časti tela – ruky a nohy -, akoby jej celé telo začalo neúmerne rásť. Rebecca sa rozhodla, že nebude otáľať, ale pôjde k lekárom, aby zistila, čo sa jej stalo.

Tridsaťročná Rebecca bola vždy mladistvá, ochotná a pracovitá žena.

Ako sociálna pracovníčka zasvätila svoj život deťom. Všetko sa zdalo byť v poriadku, ale pred rokom začala strácať sebadôveru, pretože nechápala, čo sa s jej telom deje.


Hoci Rebecca jedla veľmi málo, priberala, zažívala únavu a záchvaty úzkosti, keď videla zmeny na svojej tvári. Bola presvedčená, že jej nos a brada naozaj narástli.

Pri pohľade na staré fotografie si všimla, že jej tvár predtým skutočne vyzerala menšia. Pri pohľade do zrkadla sa dievča začalo preberať a rozhodlo sa ísť k lekárom, aby proces zastavili.Potom strávila veľa času chodením po rôznych lekároch. Diagnózy boli rôzne, od depresie až po hraničnú cukrovku, úzkostnú poruchu, syndróm polycystických vaječníkov a tak ďalej, ale všetko to boli len dohady, pretože nikto nedokázal nájsť presnú príčinu.

Celkovo sa Rebecca stretla s viac ako desiatimi lekármi, ktorí sa snažili prísť na jej chorobu. Nakoniec sa po krvných testoch zistilo, že za všetko môže hormonálna hladina dievčaťa. Ukázalo sa, že pri skóre 97 až 297 mala Rebecca hladinu hormónov 1015.

Vtedy sa predpokladalo, že to všetko mohol spôsobiť nádor v časti mozgu. CT vyšetrenie túto domnienku potvrdilo.

Rebecce boli okamžite predpísané lieky na zastavenie produkcie hormónov a v auguste 2019 bol problém konečne vyriešený – nádor jej bol z mozgu odstránený počas operácie.


Operácia bola úspešná, bez komplikácií. Bola vykonaná cez nosovú dutinu. Zaujímavé je, že v priebehu niekoľkých mesiacov si žena všimla, že sa jej začali zmenšovať ruky, nohy a črty tváre.


Podľa fotografií sa predpokladá, že príznaky u ženy začali približne pred 15 rokmi.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Mladá žena si všimla, že jej tvár sa stáva škaredou – nos jej rýchlo rástol, brada sa zväčšovala, a tak išla k lekárom.”