Muž robí všetko pre to, aby získal späť svoj rodinný dom. Počas dražby sa stane niečo, čo ho privedie k slzám.

Každá rodina je samostatným príbehom – niektoré možno označiť za pozitívne, iné za menej pozitívne. Často sa stáva, že rodičia odovzdávajú svojim deťom rodinné poklady, predovšetkým svoj domov a napríklad aj rodinný dom.

Donedávna sa považovalo za samozrejmé, že deti zdedia každú pamiatku, ktorá patrila rodine po celé generácie.

Okrem toho sa o ich životnej dráhe nemuselo veľa hovoriť – ak rodič vykonával určité povolanie, dieťa ho potom pravdepodobne aj nasledovalo. V určitom okamihu prevzalo rodinný podnik. A s tým, samozrejme, súvisela aj veľká zodpovednosť.

Rodina muža, o ktorom je tento príbeh, sa celý život zaoberala poľnohospodárstvom. Pôda sa dedila z generácie na generáciu. A nakoniec prišiel rad na Dávida. Príbeh sa odohráva v Nebraske v USA.

Muž skoro prišiel o rodinný dom

Práve tam mal Dávid spojiť svoju budúcnosť s tým, čím sa jeho rodina živila. Jedného dňa však nečakané rozhodnutie bolo príčinou toho, že pôda prešla do vlastníctva príbuzného, ktorý nebral ohľad na to, čo od neho rodina očakávala.

To, čo budovali celé generácie, sa stratilo v dôsledku nešťastného konania v banke.

photo

Daveova rodina predala 30 hektárov pôdy príbuznému a rozlúčila sa tak s rodinným majetkom.

A Dave? Celý čas veril, že jedného dňa získa rodinný majetok späť a urobí všetko pre to, aby dal farmu do poriadku.

Niekoľko rokov po strate pôdy si Dave všimol, že je na dražbe. Spolu s otcom sa rozhodli získať potrebné peniaze a zabojovať o svoju pôdu. Celá situácia bola opísaná na stránke goodnewsnetwork.com.

Otec a syn strávili veľa času hľadaním, kde by mohli získať potrebné peniaze. Keď prišiel očakávaný okamih dražby, obaja boli šokovaní. Okrem nich sa o pôdu chystalo uchádzať ďalších približne 200 farmárov! Cítili, že ich šance sa každou minútou zmenšujú na nulu.

Napriek tomu sa nevzdávali. Licitátor po prečítaní príslušného čísla aukcie čakal na ponuky – oni podali svoju a napäto čakali.

Svoju ponuku dali ako prví a s napätím čakali, kto ponúkne viac. Nikto sa však neozval.

David nevedel, ako je to možné. Zmätok bol zjavný aj na vedúcom. Po dlhej chvíli ticha ich začal vyzývať, aby prestrelili, ale bezvýsledne. Rozhodol sa urobiť si krátku prestávku.

Ponuka sa trikrát obnovila, ale až do konca dražby nikto nezdvihol ruku.

Predsedovi teda nezostalo nič iné. Udrel kladivkom. Pozemok patril späť Daveovej rodine!

AKO TO VYSVETLIŤ? JEDNÝM SLOVOM: ÚCTA

Bol to zázrak! Zázrak bol v tom, že 200 farmárov z Nebrasky vedelo, ako takúto situáciu riešiť. Rozumeli jej.

David sa konečne mohol postarať o svoju milovanú farmu.

,,Môj život sa skladá z dvoch veľmi šťastných dní. Prvým bolo, keď sa narodil Dave. Druhým bol deň, keď sme dostali pôdu späť,“ vyznáva sa šťastný otec.

Toto je dojímavý príbeh! Príbeh o tom, ako človek dokáže pochopiť iného človeka. A čo je pre neho dôležité. Bez toho by Dave a jeho rodina nezískali späť to, čo bolo ich najväčším pokladom. Pre viac zaujímavých článkov si pozrite tento odkaz. 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Muž robí všetko pre to, aby získal späť svoj rodinný dom. Počas dražby sa stane niečo, čo ho privedie k slzám.”