Muž sa chcel pomstiť bývalej manželke, a tak začal týrať ich psa –

Niekedy sa vzťahy pokazia, ale najhoršie na tom je, keď kvôli tomu trpia nevinné zvieratá.

Tento nevinný Husky bol takmer 2 roky priviazaný k reťazi bez prístupu k čistej vode alebo prístrešku. To všetko preto, lebo jeho predchádzajúci majiteľ sa chcel pomstiť svojej bývalej manželke, a tak si vybral ich psa.

Tento Husky strávil takmer 2 roky uviazaný na vodítku

Keď ho zvierací aktivisti našli, bol už iba „kosť a koža“

Jeho predchádzajúci majiteľ ho daroval svojej manželke, keď bol ešte iba šteniatko. Krátko nato však podala žiadosť o rozvod, a tak sa manžel rozhodol, že sa manželke pomstí cez šteniatko. Prestal ho kŕmiť, priviazal ho o reťaz a nechal ho v zime vonku mrznúť. Keď ho našli aktivisti za práva zvierat, bol už iba „kosť a koža“

Odviezli ho na záchranu stanicu Pet Angels v Oklahome

Psík pred naložením do auta vôbec neodporoval. Akoby chápal, že mu aktivisti chcú pomôcť. Boli prekvapení jeho silou. Na to, že bol priviazaný 2 roky, bol ochotný prejsť na vodítku až do auta. Mal však zdravotné problémy. Bol výrazne vychudnutý a trpel parazitmi a svrabom.

Bola mu poskytnutá náležitá lekárska starostlivosť

S dobrou starostlivosťou a láskou sa rýchlo zotavil, pribral a dorástol mu kožuch

Dobrí ľudia z Pet Angels Rescue v Oklahome sa o neho veľmi dobre starali a rýchlo sa vzchopil. Dostal meno Finn a začal sa meniť pred ich očami. Nielenže sa stal šťastnejším psom, ale aj výrazne pribral. Keď ho dostali z jeho predchádzajúceho domu, vážil okolo 18 kilogramov a teraz je z neho zdravý 80-kilový pes! Tiež mu kúsok po kúsku dorástla srsť.

Našiel si dokonca milujúcich a starostlivých majiteľov, ktorí ho prijali do svojej rodiny

Po všetkých bojoch, ktorými si musel ako šteniatko prejsť, sa nevzdával a je z neho milujúci a priateľský pes, ktorý všetkým pripomína, že vaša minulosť vás nedefinuje.

Zdroj
Zdroj foto: petangelsrescue

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Muž sa chcel pomstiť bývalej manželke, a tak začal týrať ich psa –”