Na čo všetko sa dajú použiť tablety z umývačky riadu? Tieto nápady nemajú páru

Asi nikoho neprekvapí skutočnosť, že mnoho čistiacich prostriedkov je možné použiť nielen na určený účel, ale aj na niečo celkom iné. Platí to aj v prípade tabliet do umývačky riadu – presvedčte sa, že fungujú aj bez toho, aby ste museli zapínať samotnú umývačku.

Vynikajúci odstraňovač pripálenín

 

Aj keď nemáte vlastnú umývačku riadu, tablety do nej vám pomôžu poradiť si s pripáleným jedlom a silnými usadeninami na rôznych kúskoch riadu vrátane neštandardnejších foriem.

 

Tabletu len rozbite na prášok a nasypte ho do nádoby s dostatočným objemom. Pridajte niekoľko litrov vriacej vody, premiešajte a do výsledného roztoku ponorte riad, ktorý chcete vyčistiť. Stačí pár minút, môžete si dopomôcť kefkou: všetka špina je už nasiaknutá alebo rozpustená a veľmi ľahko sa odstraňuje z povrchu.

Skvelý pomocník v boji proti mastnote

 

Tablety do umývačky riadu sú vynikajúce v boji proti mastnotám aj mimo umývačky. Pomôžu tiež s mastnotou na nábytku, ktorá sa z času na čas objaví napríklad v kuchyni kvôli vareniu.

V takom prípade si tabletu rozpustite vo vode a výsledný roztok naneste na znečistený povrch. Potom všetko vyčistite špongiou: výsledok vás určite poteší.

Belšie veci

 

Tablety do umývačky riadu sú tiež schopné prinavrátiť belosť vašim uterákom. Stačí ich na chvíľu namočiť do roztoku s rozdrvenou tabletou a potom vyprať v práčke.

Koniec mastným škvrnám

 

Tablety do umývačky riadu tiež vynikajúco zvládnu mastnejšie škvrny na rôznych látkach. Namočte ju do roztoku a potom prepláchnite vodou – po mastnej škvrne nebude ani stopy.

A nižšie si môžete pozrieť podrobné video o tom, ako využiť tablety do umývačky riadu a ako fungujú na rôzne druhy nečistôt.

 

Zdroj: youtube.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Na čo všetko sa dajú použiť tablety z umývačky riadu? Tieto nápady nemajú páru”