Na Islande môžete spať v takýchto „bublinách“ a pozerať sa na les či polárnu žiaru

Ak hľadáte hotel, ktorý bude o niečo väčší ako toaleta a miesto na prespatie, mali by ste vyskúšať spánok v bublinách uprostred nádherného lesa.

Nejde o preháňanie: islandský hotel s 5 miliónmi hviezd (The 5 Million Star Hotel) ponúka nocľah v izbe s priehľadnými stenami a stropom uprostred divokej prírody.

Nad vami sa nachádza more hviezd a ak máte šťastie, neminie vás ani polárna žiara.

Ako môžete vidieť, izby sú ladené do minimalistického štýlu, no príležitosť, pozerať sa v pohodlí na divadlo polárnej žiary, je priam unikátna. Niečo podobné môžete zažiť len vo fínskom arktickom stredisku Saariselkä (Kakslauttanen Arctic Resort).

Zakladateľ hotela „5 miliónov hviezd“ Robert Robertsson povedal:

„Všetko to začalo, keď som tu na Islande pomáhal turistom plánovať výlety za polárnymi žiarami. Raz večer mi zavolal jeden z mojich klientov, ktorý sa zúčastnil na tradičnej túre k polárnej žiare. Vyliezli na horu, a ako je to zvykom, čakali a čakali v mrazivom chladnom počasí.

https://www.facebook.com/Thrillist/videos/10155470983615891/

Skrehnutý klient sa ma v telefóne spýtal: „Robert, Robert, toto je šialené. Zmrznem tu na smrť (pravdepodobne si neobliekol dostatočne teplé oblečenie). Nevieš o nejakom hoteli, kde by som si mohol ľahnúť do teplej postele a pozerať sa na polárnu žiaru cez sklenenú strechu?”

A Robertsson sa rozhodol začať s budovaním takéhoto hotela!

Bubliny poskytujú teplo a pohodlie pri pozeraní sa na polárnu žiaru.

Sú dobre vykurované a nachádzajú sa v blízkosti budovy s kúpeľňou a kuchyňou.

Hotel sa nachádza necelú hodinu jazdy autom od Reykjavíku. Môžete si jednoducho prenajať izbu alebo si rezervovať celý turistický zážitok s názvom „Zlatý prsteň“ a vyraziť do svojej bubliny na luxusnom džípe.

Ceny za noc pod hviezdami sa pohybujú v prepočte od 215 do 250 eur.

Prijali by ste takýto druh oddychu? Podeľte sa s nami o vaše názory aj v komentároch na Facebooku!

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Na Islande môžete spať v takýchto „bublinách“ a pozerať sa na les či polárnu žiaru”