Nasypte na parapet a nechajte cez noc. Zbavíte sa nepríjemného problému

Téma vlhkosti sa vracia každú jeseň a zimu ako bumerang. Pozrite sa, ako sa zbaviť vlhkosti z okien a zabrániť vzniku škodlivých plesní.

Trvalá vlhkosť v miestnostiach vedie len k rastu plesní, ktoré majú mimoriadne negatívny vplyv na naše zdravie. Bohužiaľ, v zime a na jeseň vetráme miestnosti len veľmi zriedka. Preto sa vlhkosť často hromadí na oknách. Ako sa to dá odstrániť?

Trik s kuchynskou soľou

Soľ má hygroskopické vlastnosti. To znamená, že absorbuje vodu. Preto sa ju nebojte používať. Soľ nasypte do jednorazových pohárov alebo ju položte na taniere. Môžete použiť aj noviny a urobiť na nich kopčeky soli.

Potom položte taniere, poháre alebo noviny na parapet (v blízkosti pohára, kde sa zhromažďuje voda).

Nechajte ich tam celú noc. Ráno si všimnete, že na oknách nebudú žiadne kvapky vody a soľ nadobudne hrudkovitú konzistenciu. Vtedy ju nevyhadzujte do koša. Vložte soľ do rúry a vysušte ju.

Samozrejme, na sušenie môžete použiť aj hrubú soľ. Zabaľte ju do gázy a takéto balíčky umiestnite aj na parapet.

Použitie chloridu horečnatého

Na zbavenie sa vlhkosti môžete použiť aj chlorid horečnatý. Ide vlastne o magnéziovú soľ, ktorá sa však nepoužíva na kulinárske účely. Je bez zápachu a absorbuje vlhkosť ešte lepšie ako kuchynská soľ. Okrem toho sa veľmi dobre rozpúšťa vo vode a zabezpečí, že sa na oknách nebude tvoriť námraza.

Zaujímavé je, že horčíkovú soľ môžete používať pri každodennej starostlivosti. Takto doplníte nedostatok horčíka v tele.

Kúpte si soľné vločky a pridajte si ich do kúpeľa.
Unavené nohy môžete tiež namočiť do vody so soľou.
Pripravte si roztok z horčíkovej soli a vody (pomer 1:2) a votrite ho priamo do pokožky. Môžete si ho tiež nastriekať na tvár alebo použiť ako dezodorant.
Pridajte soľ do mastného krému a rozotrite si ho po celom tele.

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Nasypte na parapet a nechajte cez noc. Zbavíte sa nepríjemného problému”