Nechcel umiestniť svojich rodičov do domova dôchodcov. Namiesto toho im postavil túto budovu – Pozrite sa dovnútra

Staroba nie je vždy taká, ako ju vykresľujú filmy. Veľmi často zahŕňa množstvo chorôb, bolesti a neschopnosť. Ľudia na celom svete preto stoja pred zásadným rozhodnutím – či zveriť svojich rodičov do domova dôchodcov, alebo sa pokúsiť za každú cenu zachrániť ich starobu a posledné roky ich života tým, že im ponúknu pomoc, kde sa len dá.

Jeden lekár, doktor Kenneth Dupin, stál pred voľbou – odovzdať svojich milovaných rodičov do domova dôchodcov, alebo sa o nich postarať.

Hoci boli ďaleko, muž sa rozhodol, že najlepším riešením bude postaviť im malý domček, na vlastnom dvore, aby sa mohol o starých ľudí starať a zároveň im poskytnúť maximálnu slobodu a pohodlie.

Žiaden domov pre dôchodcov

To, čo navrhol, žartom nazval „babičkin domček“, hoci pri pohľade do jeho domu by sa dalo povedať, že je to skutočný palác – profesionálne navrhnutý pre starších a chorých ľudí.

Hlavnou výhodou takéhoto usporiadania je veľkosť – zvonku domček pohodlne zapadá do väčšej záhrady a poskytuje súkromie – vnútri však úplne spĺňa všetky potreby.

Fantastické je aj to, že tieto domčeky sú plne mobilné, čo v praxi znamená, že ich možno dopraviť celé, na požadované miesto. Okrem toho sa tento typ riešenia vyznačuje prítomnosťou všetkých zariadení potrebných pre bezbariérový prístup. Privedenie elektriny alebo vody tiež nie je problém, pretože sa to dá jednoducho urobiť z hlavnej budovy.

Pokiaľ ide o interiér – stojí za to vidieť, koľko krásnych predmetov bolo zakomponovaných do zdanlivo malého priestoru.

Malé kamery, dômyselne umiestnené, dávajú možnosť neustáleho monitorovania domácnosti hlavnou budovou. A na rozdiel od zdania nejde o šmírovanie, ale o kontrolu, či dospelí zvládajú samostatne a nepotrebujú pomoc.


Presnosť je pôsobivá.

Nechýbajú defibrilátory, zábradlia a osvetlené podlahy.

Plne vybavená kuchyňa umožňuje aj pohodlné každodenné používanie.

Prítomnosť sedadla a madiel aj v sprche je nápad, vďaka ktorému sa doteraz odkázaní obyvatelia cítia pokojnejšie.

Vnútri je útulne a domácky.

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Nechcel umiestniť svojich rodičov do domova dôchodcov. Namiesto toho im postavil túto budovu – Pozrite sa dovnútra”