Nepočujúce černošské dvojčatá, ktoré v živote prekonali mnohé bariéry nám povedali svoj príbeh

Keď myslíte na ľudí so zdravotným postihnutím, zvyčajne to vo vás prebudí pocity ľútosti a súcitu. Tieto veselé sestry však vyvolávajú len ten najpozitívnejší úsmev a najlepšie emócie. Veselé, sebavedomé, neschopné vyjadriť svoje pocity slovami, ale žiarivé a hrejivé svojím prístupom k životu.

Dvojičky Hermona a Heroda Berhane sa stali hluchonemými vo veku 7 rokov. Spomínajú na ten moment: „Hrali sme sa spolu na dvore rodičovského domu. Mama sa nás snažila osloviť menami a my sme vôbec nepočuli,“ povedali dvojčatá.

Fotografia z ich detstva v Eritrei


Dievčatá ovládajú posunkovú reč, čo im nebráni v tom, aby pracovali ako modelky a herečky. Sú presvedčené, že ich vrodené vlastnosti sú to, čo ich robí jedinečnými.

Ako mnohé deti, aj dievčatá mali šťastné detstvo. Pamätajú si však aj občiansku vojnu v ich rodnej Eritrei vo východnej Afrike a zhoršujúci sa zdravotný stav, ktorý viedol k tomu, že dvojčatá ochoreli. A hoci sestry navštívili lekárov v rôznych krajinách, príčiny ich dehydratácie sú stále nejasné.

Dievčatá sú však presvedčené, že to, čo robí človeka postihnutým, nie je jeho postihnutie, ale presvedčenie, že niečo nedokáže. Sestry majú vlastný blog Being Her, ktorý začali písať v roku 2015. Ich cieľom je ukázať, že je dôležité mať sa rád taký, aký si, a že by si mal prijať svoje postihnutie ako jedinečnú vlastnosť a neskrývať sa pred ním.

Dvojičky hovoria, že vo svojom živote museli prekonať mnohé bariéry, pretože sú černošky a nepočujúce. Vždy sa však snažili dosiahnuť svoje ciele a mali to šťastie, že sa objavili v televízii a ako herečky, spolupracovali s modelingovými agentúrami a odevnými značkami a robili reklamu rôznym produktom.

Ženy hovoria, že keby nebolo tejto jedinečnosti, že sú nepočujúce, pravdepodobne by nedosiahli toľko, koľko dosiahli teraz, keď si uvedomili svoju jedinečnosť.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Nepočujúce černošské dvojčatá, ktoré v živote prekonali mnohé bariéry nám povedali svoj príbeh”