Nikdy by som si nemyslela, že budem rada pliesť! TOTO zvládne aj úplný začiatočník

V našej rodine pletú všetci : babička, mama, sestra ba dokonca aj dedko! Mňa to akosi neoslovilo, nudilo ma to. Asi pred rokom som úplne podľahla pleteniu technikou Broomstick,  o ktorej mi povedala moja kamarátka.

Najzaujímavejšie je, že na pletenie touto neobvyklou technikou budete potrebovať paličku z nanuku alebo rovné pravítko, nite a háčkovku.

Peruánske pletenie

Technika Broomstick dorazila do našich končín z Peru. Pôvodní obyvatelia latinskoamerického štátu vložili do tejto techniky svoju osobitú kultúru a národné tradície. Množstvo  vlnených výrobkov nájdeme v šatníkoch žien aj mužov tejto úžasnej krajiny.

Peruánske pletenie možno považovať za charakteristický znak Peru. Osobitým prvkom tohto štýlu je pletenie rôznych ornamentov pomocou viacfarebnej priadze. Môžete si tiež všimnúť rôzne spôsoby ich pletenia.

V tomto článku sme si pre vás pripravili stručný popis a malý rýchlokurz, ako pliesť touto zaujímavou technikou. Výsledok je úžasný!

AKO PLIESŤ TECHNIKOU BROOMSTICK

1. Ak chcete vytvoriť vzor, potrebujete bežnú paličku vyrobenú z akýchkoľvek materiálov: kov, plast, drevo a tiež háčkovku a niť. Všetkých slučiek je 25, rozdelených do skupín po 5.

2. To je spôsob, ako vytvoriť súpravu 5 slučiek spojením jednotlivých očiek. Keď je vzor pevný, vysuňte ho z paličky a ostávajú vám ďalšie štyri slučky.

3. To isté treba urobiť so zvyšnými 20 slučkami.

4. Potom opäť opakujte sadu slučiek (25 ks), ale dajte pozor, aby bola niť  navlečená na správnej strane. Pokračujte tým istým spôsobom.

5. Dostaví sa vám takýto krásny výsledok!

Ak vás zaujala táto technika pletenia, pre podrobnejší postup odporúčame pozrieť si toto video :

Teraz sa pozrite, ako si jednoducho môžete pomocou techniky Broomstick vyrobiť náramok.

1. Vytvorte reťazec 15 slučiek na tenkej háčkovke.

2. Presuňte si vytvorenú retiazku na širší háčik alebo inú paličku. Pomocou háčkovky vytvorte 15 predĺžených slučiek.

3. Podsuňte háčik popod 5 slučiek a pretiahnite očko, ako je znázornené na fotografii.

4. A to je všetko. Náramok je hotový.

zdroj: takprosto.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Nikdy by som si nemyslela, že budem rada pliesť! TOTO zvládne aj úplný začiatočník”