Nikto si nechcel adoptovať dievča so zvláštnymi očami. Jej matka ju kvôli tomu opustila krátko po narodení.

Potrebu rodičovstva v sebe nosí mnoho ľudí, hoci pravdepodobne nie všetci. Primroseina biologická matka ju opustila, keď videla, že má zvláštne oči.

Vydesili ju, rovnako ako skutočnosť, že dievčatko bolo slepé. Primrose skončila v detskom domove, odkiaľ si ju nikto nechcel adoptovať, aby jej dal lásku, pokoj a bezpečie.

Eryn a Chris Austinovci však chceli byť rodičmi od chvíle, keď sa spoznali. Keď Eryn uvidela na obrazovke drobné dievčatko z Číny, srdce sa jej zachvelo.

Nevyzerala ako väčšina detí, bola iná, jedinečná. Eryn sa do nej hneď vtedy zamilovala.

Primrose sa narodila s vrodeným glaukómom, ktorý sa dal liečiť, aby sa zastavila progresia straty zraku. Bohužiaľ, opustené dievčatko nikoho nezaujímalo.

Okrem toho sa čoskoro ukázalo, že má aj problémy so sluchom. Jej šance na skutočný domov sa ešte viac znížili.

Potom Eryn uvidela Primrose. Ona a Chris už mali dve vlastné deti, ale k malému čínskemu dievčatku cítili niečo, čo si nevedeli racionálne vysvetliť.

„Nie je nič zlé na tom, že niekto nevidí. Ľudia sa nám často, keď zistia, že naša dcéra je slepá, ospravedlňujú. Pre nás na tom nie je nič zlé a máme sa skvele. Od začiatku, keď sme videli jej fotografiu, sme vedeli, že budeme rodina. Neviem, ako to logicky vysvetliť, ale cítili sme, že je to naša dcéra. Začali sme proces adopcie.“

Proces adopcie nebol jednoduchý.

Trval viac ako dva roky. Až potom si mohli vziať Primrose späť do Spojených štátov a začať boj o lepšiu kvalitu života pre ich, teraz už, dievčatko.

A bolo treba veľa doháňať. Dievčatko bolo citovo, fyzicky aj intelektuálne zanedbané.

V preplnenom sirotinci bola ponechaná sama na seba. Nikto ju nič neučil, nikto sa o ňu nestaral.

„Nevieme, ako sme fungovali predtým. Až dnes sme úplná rodina a máme sa radi ako nikto na svete. Naše biologické deti Primrose milujú a pomáhajú jej. Ona im to vracia bozkami a maznaním. Strávili sme veľa času tým, aby nám začala dôverovať. Podarilo sa nám to!“

Primrose nemá šancu vidieť, ale vďaka milujúcej rodine, podpore a pomoci nepociťuje svoje obmedzenia tak veľmi ako predtým.

V jej radostnom smiechu, radostnej hravosti, nie sú na nej vidieť žiadne nedostatky.

Primrose je šťastná a prežíva lásku, na ktorú nemala vo svojej rodnej krajine šancu.
„Niekedy sa stretávame s nelichotivými poznámkami, ale nevenujeme im pozornosť. Najčastejšie však padne otázka:

„Ak vaša dcéra nevidí, prečo potrebuje okuliare?“ Vtedy sa mi zdá, že to nie je pravda. Na túto otázku rada odpoviem. Nuž preto, lebo jej chránia oči aspoň pred slnkom.“

Len musí čeliť ľuďom, ktorí sa pravdepodobne nikdy celkom nenaučia akceptovať nedokonalosti a nesúdiť povrchne.

Eryn a Chris sú úžasní ľudia, ktorí vytvorili krásnu rodinu pre svoje deti a malé opustené dievčatko. Nech sa im darí a nech ich všetky vetry a búrky obchádzajú.

zdrojFACEBOOK.COMPAIGE-EWING.COMNEWSNER.COM

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Nikto si nechcel adoptovať dievča so zvláštnymi očami. Jej matka ju kvôli tomu opustila krátko po narodení.”