Otec chcel dať lekciu chlapcovi, ktorý šikanoval jeho syna, ale keď sa dozvedel tajomstvo o násilníkovi svojho syna, urobil niečo veľmi nečakané.

Jednou z najdôležitejších povinností rodiča je postarať sa o svoje dieťa a zabezpečiť jeho bezpečnosť. Keď sa otec Aubrey Fontenot dozvedel, že jeho syna v škole šikanujú, jeho prvou emóciou bol hnev. Bola to prirodzená reakcia a chcel sa s násilníkom svojho syna vyrovnať.


Po chvíli premýšľania sa však muž rozhodol byť racionálny a rozumný a jednoducho kontaktoval vedenie školy, aby sa problémom so šikanovaním zaoberalo. Nebolo to prvýkrát, čo jeho syn Jordan prišiel domov a povedal rodičom o tom, čo sa v škole deje.

Posledným incidentom, ktorý muža prinútil konať, bol deň, keď Jordan prišiel zo školy domov bez mobilného telefónu. Na druhý deň už riaditeľ školy, Aubrey a policajt incident vyšetrovali.

Po vypätom rozhovore s chlapcom, ktorý týral jeho syna, si muž uvedomil, že šikanovanie má hlbšie korene. Tamarion (chlapec, ktorý šikanoval Jordana) bol na jeden deň vylúčený zo školy. Otec kontaktoval chlapcovu matku a zistil, že prežívajú veľmi ťažké obdobie, a tak sa Aubrey so súhlasom matky rozhodol stráviť deň s násilníkom svojho syna. Rozhodli sa, že sa prejdú po meste a porozprávajú sa.

Muž sa chcel s chlapcom porozprávať a zistiť, čo stojí za jeho túžbou ubližovať iným.

Tamarion bol otvorený a priznal, že on sám je v škole často šikanovaný, pretože je bezdomovec a nemá ani čisté oblečenie. Muž si uvedomil, že v tomto dieťati je veľa bolesti, preto sa nevie vyrovnať s týraním a svoj hnev si vybíja na iných. Tento chlapec potreboval starostlivosť a podporu, preto s ním Aubrey viedla dlhý rozhovor o sebaúcte, sebadôvere a schopnosti ignorovať, čo o ňom hovoria ostatní. Chlapec nebol zhovorčivý, ale bolo jasné, že tento rozhovor mu pomohol.


Muž sa potom rozhodol prejsť sa po obchodoch a kúpiť Tamarionovi nové oblečenie. Prežili skvelý deň a popoludní sa k nim pridal Aubreyho syn Jordan. Od toho dňa sa z chlapcov stali dobrí priatelia a teraz namiesto šikanovania trávia veľa času spoločným hraním počítačových hier.

Muž sa snažil zmeniť šikanovanie a hnev na priateľstvo.

To však nie je všetko, o čo sa Aubrey postarala. Po tom, čo sa dozvedel celý príbeh chlapcovej rodiny, rozhodol sa pomôcť a založil finančnú zbierku na pomoc jeho rodine.

Na jeho prekvapenie príbeh dojal mnohých ľudí, ktorí Tamarionovej rodine darovali viac ako 30 000 dolárov. Takto sa tento príbeh, ktorý sa mohol skončiť smutne, skončil nádherne. Namiesto toho, aby muž odsúdil násilníka svojho syna, mal súcit a pochopenie.


Tým pomohol nielen svojmu synovi, ktorý už nie je v škole šikanovaný, ale aj rodine, ktorá nikdy nemohla požiadať o pomoc, keď ju zúfalo potrebovala. Tento príbeh je najlepším dôkazom toho, že len láskavosť a ľudskosť premôžu zlo.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Otec chcel dať lekciu chlapcovi, ktorý šikanoval jeho syna, ale keď sa dozvedel tajomstvo o násilníkovi svojho syna, urobil niečo veľmi nečakané.”