Prečo by ste mali poslúchať vašu matku, keď vám povie, že nemá rada vášho priateľa?

Nájsť si človeka, ktorého milujete, zatiaľ čo vaša matka nesúhlasí s týmto výberom, je skutočnou skúškou vášho vzťahu. V prípade, že k tomu dôjde, je v poriadku, ak máte pocit, že vašej matke nezáleží na vašom šťastí a nedokáže vás pochopiť. Keď však budete chcieť naozaj vedieť príčinu jej správania, uvedomíte si, že vás miluje viac, ako čokoľvek iné na tomto svete.

Ak sa v najbližšej dobe chystáte na rande s niekým, koho vám matka neschvaľuje, prečítajte si nasledujúce argumenty a možno aj vy zmeníte pohľad na vec.

Ak ste zamilované, nedokážete myslieť triezvo

                                                             © Lady Bird / A24

Zamilovanie vás môže priviesť k nesprávnym rozhodnutiam. Zistilo sa, že keď je človek zamilovaný, jeho úsudok nie je triezvy a zmýšľa celkom inak. Na druhej strane je známe, že matky zdieľajú najbližšie puto so svojimi dcérami a sú schopné vedieť, kedy je ich dieťa v nebezpečenstve.

Namiesto toho, aby ste sa hádali, skúste sa na to pozrieť jej očami

                                                             © Freaky Friday / Disney

Od príchodu na svet až po tú najlepšiu výchovu, akú vám dokázala dať, tu vaša matka bola vždy pre vás a niet divu, že chce pre vás iba to najlepšie. Obáva sa, že ak skončíte s niekým, kto vám zlomí srdce, môže vám to veľmi ublížiť, a preto vás chce chrániť.

Materinský inštinkt je mimoriadne silný

                                                             © Lady Bird / A24

Ak vám povie, že má zlý pocit, môže to byť práve jej materský inštinkt, o ktorom je známe, že je sa takmer nikdy nemýli. Okrem toho nezabudnite, že aj vaša mama bola kedysi mladá. Prešla si svojím obdobím zlomených srdca a zlých vzťahov, a preto nechce, aby ste aj vy museli takto trpieť.

Myslí si, že si zaslúžite niekoho lepšieho

                                                             © Mamma Mia! / Universal Pictures

Pre matku je jej dieťa tým najcennejším stvorením na svete. Ty pravdepodobne nevidíš svoju hodnotu, ale tvoja mama vie, aká si úžasná. Jej dôvodom na zamietnutie vášho priateľa môže byť skutočnosť, že si myslí, že si zaslúžite niečo lepšie. Ak ste si istá, že váš priateľ je pre vás ten pravý, skúste sa upokojiť a povedzte svojej mame o tom, aký je úžasný a ako vás robí šťastnou. Ak to uvidí aj ona, nebude chcieť nič iné, len aby ste boli vo svojom živote šťastní.

Schválili vaši rodičia vášho partnera hneď po prvom stretnutí? Ako ste ich presvedčili?

zdroj: brightside.me

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Prečo by ste mali poslúchať vašu matku, keď vám povie, že nemá rada vášho priateľa?”