Prečo ľudia v Japonsku spia na zemi a 5 dôvodov, prečo to vyskúšať!

Keď vojdete do spálne v japonsku, je pravdepodobné, že nenájdete posteľ. Existuje veľa dôvodov, prečo Japonci uprednostňujú spánok na zemi, a nie je to len tradícia alebo úspora miesta v malých bytoch.

Ukázalo sa, že spánok na zemi má niekoľko veľmi pôsobivých zdravotných výhod.

1. Môže zmierniť bolesti chrbta

Spánok na tvrdom a rovnom povrchu je dobrý pre váš chrbát a môže vás zbaviť bolesti, ktorá vás sprevádza už roky. Počas spánku na mäkkej posteli sa určite budete cítiť pohodlne, no váš matrac môže byť časom vyležaný, čo spôsobí zakrivenie vašej chrbtice a vedie k bolestiam chrbta. Odborníci v skutočnosti odporúčajú umiestniť pod matrac drevenú dosku, aby matrac nebol príliš mäkký. Spánok na podlahe tiež udrží vašu chrbticu vyrovnanú a zabráni tomu, aby sa vaše telo skrútilo do neprirodzenej polohy.

2. Môže to zlepšiť vaše držanie tela

Ak spíte v správnej polohe a vaša chrbtica dostáva oporu, bude pre vás oveľa jednoduchšie dodržiavať správne držanie chrbta počas dňa. Spánok na podlahe vám môže pomôcť napraviť zlé držanie tela, pretože keď vás nebolí chrbát, nepociťujete potrebu hrbiť sa.

3. Môže to zlepšiť krvný obeh

Keď spíte na podlahe, zvyšuje to prietok krvi, pretože vaša váha je rozložená rovnomerne a na jednotlivé časti tela je vyvíjaný menší tlak. Spánok v prirodzenej polohe tiež zabráni mravčeniu.

4. Môže vám pomôcť vstať včas

Ak je pre vás ťažké ráno opustiť posteľ, nie ste sami. Mnoho ľudí bojuje s ranným vstávaním. Keď spíte na podlahe, dosiahnete správnu kvalitu spánku a nemáte potrebu ostať ležať na zemi celý deň.

5. Je to cenovo dostupné

Spánkom na zemi, potešíte aj svoju peňaženku. Priemerný človek utratí okolo 1 000 dolárov za matrac a výber nesprávneho a jeho výmena vás môže stáť nejaký čas a energiu. Spanie na podlahe vám ušetrí tisíce dolárov, pretože nebudete musieť utrácať peniaze ani za posteľ.

Kto by sa mal vyhnúť spánku na zemi

Spánok na podlahe sa neodporúča niektorým skupinám ľudí:

  • Alergikom, pretože na podlahe sa zhromažďujú nečistoty a prach. U ľudí náchylných na alergie sa môže vyskytnúť kašeľ a nádcha.
  • Ľuďom s chorobou kostí. Ak už trpíte vážnym ochorením kostí, spánok na podlahe môže spôsobiť viac škody ako úžitku. Mohol by spôsobiť väčší tlak na kĺby.
  • Pretože pohyblivosť klesá s vekom, pre starších ľudí by mohlo byť ťažké si na podlahu ľahnúť.
  • Ak sa v noci budíte na chlad, je lepšie vyhnúť sa spánku na podlahe.
Zdroj
Zdroj foto: www.pexels.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Prečo ľudia v Japonsku spia na zemi a 5 dôvodov, prečo to vyskúšať!”