Ruský miliardár financuje nový domov pre najosamelejšiu ženu na svete

Agafya Lykova žije v izolovanej osade v odľahlej divočine Sibíru už 70 rokov. Táto žena, ktorá celý život žije v ústraní v sibírskych horách, si stavia nový domov, a to vďaka jednému z najbohatších ruských miliardárov.

Agafya LykovaZdroj: arina_travels/instagram

Podľa denníka The Siberian Times sa stará rodinná usadlosť Agafya Lykovej v tajge sibírskych hôr začala rozpadávať. Sedemdesiatšesťročná žena však bude môcť pokračovať v odľahlom životnom štýle vďaka ruskému hliníkovému magnátovi Olegovi Deripaskovi, ktorý po verejnej prosbe zasiahol a pomohol financovať novú chatu pre Lykovú.

Lykova žije od narodenia v horách. Jej rodina, ktorej všetci členovia boli pravoslávnymi starovercami, postavila usadlosť v roku 1936, keď odišla do lesa, aby unikla náboženskému prenasledovaniu. Ich domov je zhruba 150 kilometrov od najbližšieho mesta. Izolovaná osada bola objavená až o 40 rokov neskôr, keď sovietski geológovia pri prieskume hory náhodne odhalili rodinný dom.

New Hut ConstructionZdroj: Alexander Kuznetsov

Po tom, čo jej členovia rodiny zomreli na konci 70. rokov, Lykova ostala v rodinnej chatke úplne sama. Žije samostatne vďaka pestovaniu vlastných plodín a chovu hospodárskych zvierat. Jej odľahlý život v odľahlej časti sibírskeho lesa jej priniesol prezývku „najosamelejšia žena na svete“. 

Lykova, ktorá žije v blízkosti prírodnej rezervácie Khakassky, prijíma návštevy miestneho inšpektora dvakrát až trikrát ročne: Ruská influencerka menom Arina Shumakova kritizovaná po tom, čo si uprostred prebiehajúcej pandémie prenajala vrtuľník na návštevu Agafyi a priznala, že ženu objala:

,,Pilot nám zakázal dotýkať sa Agafyi. 

Ale keď sme odchádzali, povedala som jej, že ju chcem objať. Ona mi na to odpovedala, aby som ju objala tak, aby to pilot nevidel.“ Vládni úradníci odsúdili influencerku za to, že starenku vystavila riziku, a uviedli, že influencerka tým hrubo porušila pravidlá. Jeden z úradníkov prezradil: ,,Je ako Mauglí, ktorý sa nikdy nestretol s modernými infekciami a chorobami.“ 

Agafya Lykovas Home In The 1980sZdroj: Igor Nazarov

Rozpadávajúca sa konštrukcia skromného rodinného domu Lykovej bude nahradená podobne skromnou jednoposchodovou drevenou chatkou, ktorú si vysnívala. Kvôli náročnému terénu, v ktorom sa nachádza, musí byť dom postavený najskôr v meste Abakan.

Polená budú očíslované, potom rozobraté a následne prevezené do hôr, kde sa dom následne opäť postaví. Na dodanie nového domu bude treba vykonať najmenej 18 letov. Aj keď bude nová konštrukcia vyzerať klamne jednoducho, úradníci uviedli, že dom bude viac ako dostačujúci na to, aby bola Lykova v pohodlí a v bezpečí. Riaditeľ prírodnej rezervácie Khakassky, Victor Nepomnyashchiy, uviedol: ,,Nový dom bude dobre izolovaný.“ 

Zdroj: allthatsinteresting.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ruský miliardár financuje nový domov pre najosamelejšiu ženu na svete”