Slanina je oficiálne uznaná ako jeden z najlepších produktov na svete! Toto je dôvod…

Máte radi slaninu? Dobre robíte!

V poslednej dobe vedci analyzovali viac ako 1 000 surových potravín na posúdenie ich výživovej hodnoty a slanina sa objavila na rovnakej úrovni ako chia semienka, mandle či listy repy.

Každému výrobku priradili „výživové skóre“. Čím je skóre vyššie, tým vyššia je pravdepodobnosť, že tento výrobok sám postačí na to, aby vyhovoval každodennej potrebe živín.

Výskumníci vytvorili zoznam 100 najvýživnejších potravín, v ktorom slanina obsadila obdivuhodné 8. miesto. Slanina zároveň za sebou zanechala také populárne zdravé produkty ako rukola, špenát, tuniak, losos a vlašské orechy!

Takto vyzerá prvá desiatka najvýživnejších produktov:

  1. Mandle (výživové skóre – 97)
  2. Anona – tropické ovocie (96)
  3. Morský ostriež (89)
  4. Platesa veľká (88)
  5. Chia semienka (85)
  6. Tekvicové semienka (84)
  7. Cvikla (78)
  8. Slanina (73)
  9. Repné listy (70)
  10. Lutjanus – ryba (69)

Slanina je dobrým zdrojom vitamínov B a mnohých stopových prvkov. Okrem toho, ide o prospešnejší nenasýtený tuk, než napríklad hovädzie mäso a baranina. Samozrejme, slanina by sa mala konzumovať s rozumom.

Slanina obsahuje kyselinu arachidónovú, ktorá patrí medzi štyri mastné kyseliny, potrebné pre správne fungovanie nášho organizmu. Kyselina arachidónová zabezpečuje správnu funkciu kostného tkaniva, zodpovedá za rast kostných buniek, činnosť srdcového svalu, obličiek a zúčastňuje sa na metabolizme cholesterolu.

Už sa nemusíte urážať, ak vás niekto prirovná k slanine! Budete žiť dlhšie!

zdroj foto: pexels.com / pixabay.com

zdroj: lifter.com.ua

elitereaders.com

bbc.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Slanina je oficiálne uznaná ako jeden z najlepších produktov na svete! Toto je dôvod…”