Smiali sa jej dieťatku a prezývali ho Pinokiom. Po operáciách je jeho úsmev nádherný.

Svet by bol oveľa krajším miestom, ak by sa ľudia naučili akceptovať jeden druhého a vidieť krásu v každom človeku. Tento príbeh by mal byť inšpiráciou pre všetkých.

Amy Paul sa počas svojho druhého tehotenstva dozvedela nepríjemnú správu. Počas pravidelnej kontroly ultrazvukom, si lekár všimol na tváričke dieťaťa niečo znepokojujúce.

Jej synčekovi niečo rástlo okolo nosa. Už vtedy budúca mamička vedela, že jej potomok bude vyzerať inak než jeho rovesníci.

Keď ho však videla naživo, bola zaskočená: „Keď mi syna doniesli prvýkrát, premohli ma emócie. Ledva som rozprávala.“

Chlapec sa narodil s herniou, ktorej výskyt je veľmi zdriedkavý.  Aj napriek synovmu nezvyčajnému vzhľadu Amy urobila to, čo každá matka – milovala svojho syna bezpodmienečne. Nezáležalo jej na tom, čo povedia ľudia, priatelia alebo rodina, ani akými ťažkosťami si budú musieť prejsť. Amy bola rozhodnutá dať svojmu synovi všetko na svete.

Nemali však ľahkú životnú cestu.

Ľudia ju neraz ranili bezcitnými komentármi. Nazvali jej syna škaredníkom či Pinokiom. Väčšina ľudí chápala, že jej syn je rovnaký ako ostatné deti, len s väčším nosom.  „On i Annabelle sú najlepšími priateľmi, veľa sa spolu hrajú.“ hovorí Amy.

Spočiatku Amy váhala a nebola si istá či chce, aby jej syn podstúpil operácie. Lekári ju presvedčili, že jej syn je v nebezpečenstve a môže mať poškodený nos.  Operácie sa nakoniec vydarili vďaka šikovným chirurgom. V 3 rokoch sa Ollie konečne začal naplno usmievať a je veľmi rozkošný.

Amy odkazuje každému, kto mal potrebu komentovať výzor jej syna: „Nechcem aby iné deti prežili to, čo Ollie.

Najlepším spôsobom ako tomu predísť je vzdelávať ľudí. Bola by som omnoho radšej ak by sa ľudia zaujímali, prečo Ollie takto vyzerá,  než počuť že je škaredý a vidieť tie pohľady.“

Táto rodina preukázala neskutočnú odhodlanosť a lásku, aj napriek ťažkostiam, ktoré im život priniesol do života.

Zdroj: webniusy.pl

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Smiali sa jej dieťatku a prezývali ho Pinokiom. Po operáciách je jeho úsmev nádherný.”