Snívate o mŕtvych ľuďoch? Odborníčka vysvetľuje, prečo sa to deje mnohým z nás

Sníva sa vám o mŕtvych ľuďoch? Myslíte si, že ste práve dostali správu z onoho sveta? Odborníčka vysvetľuje, ako by sme si mali vysvetľovať sny, v ktorých sa objavuje blízka zosnulá osoba.

Sníva sa vám o mŕtvych ľuďoch?


Veľmi často sa nám sníva o niekom, kto nám chýba a navždy odišiel. Mama, otec, stará mama, sestra, kamarát – nech to bol ktokoľvek, zohrával v našom živote dôležitú úlohu a bol nám blízky.

Po smrti niekoho blízkeho je sen jedinou možnou formou „opätovného stretnutia“, umožňuje nám cítiť, akoby sa ten, kto odišiel, znova objavil vedľa nás.

Takýto sen môže byť taký príjemný, že sa nám vôbec nechce zobudiť. Môže sa však stať aj to, že sa zmení na nočnú moru a zosnulý sa v ňom objaví za veľmi nepríjemných okolností.

Mnohí z nás vidia znamenia zo záhrobia vo sne, v ktorom sa im zjavuje zosnulá osoba. Je prirodzené, že sa snažíme nepochopiteľné javy vysvetliť rôznymi spôsobmi. Ukazuje sa však, že v tomto prípade tento výklad zachádza príliš ďaleko. Tvrdí to psychologička a psychoterapeutka Katarzyna známa ako psycholog_na_insta.

Odborníčka sa domnieva, že ľudia, ktorí snívajú o mŕtvych, prejavujú veľkú túžbu, navyše im chýba každodenná podpora.

Často sa tak prejavuje naša potreba patriť a pocit osamelosti. V snoch dokážeme vyjadriť tie emócie, ktoré v bdelom stave možno potláčame a odsúvame ich na poličku „nechcem sa k tomu vracať, lebo to príliš bolí“. – vysvetlila Katarzyna Kucewicz

Pomoc pri ťažkom rozhodovaní

Odborníčka tvrdí, že vo sne môžeme nájsť odpovede na niektoré otázky a získať pomoc pri ťažkom rozhodovaní.

Podľa Katarzyny nám naša myseľ, vedená mnohými podnetmi, môže poslať odpoveď vo sne, v ktorom sa objaví postava milovanej osoby. Sen o zosnulom milovanom človeku je reakciou podvedomia na potreby a túžby človeka, ale aj odkazom na realitu okolo nás.

Nie nadarmo sa sny o mŕtvych často zintenzívňujú napríklad počas sviatku zosnulých, keď si pripomíname tých, ktorí zomreli, a často na nich myslíme.

Sen, najmä taký, ktorý sa zdá byť veľmi reálny, môže vyvolať obrovské emócie. Mali by sme si však uvedomiť, že knihy snov sú len voľným výkladom. Sen môžeme považovať za určitú stopu, náznak, ale nemali by sme sa rozhodovať na základe toho, čo naznačujú snové knihy. A v snoch o blízkych, ktorí zomreli, by sme nemali hľadať tajné posolstvo z onoho sveta.

zdroj:facebook

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Snívate o mŕtvych ľuďoch? Odborníčka vysvetľuje, prečo sa to deje mnohým z nás”