Syn sa so svojou matkou nerozprával. V deň jej pohrebu si uvedomil strašnú vec.

Bývalý boxer Marc Mero (alias Johnny B. Badd) nečakane začal pracovať s mladými ľuďmi.

Každý by od neho skôr očakával drsňáka, ktorý radšej používa silové argumenty, zatiaľ čo Marc mladých ľudí oslovuje, nabáda ich, aby sa vyhýbali násiliu alebo šikanovaniu, a vie hovoriť tak, aby oslovil svoje publikum.

Keď rozprával o svojom ťažkom vzťahu s matkou, mnohí mladí ľudia sa rozplakali.

„Keď som bol tínedžer, hanbil som sa za svoju matku. Bola zvedavá, zasahovala do všetkého, vždy chcela vedieť, čo robím.

Bol som presvedčený, že to so mnou myslí zle, nedôveruje mi a neverí mi. Myslela som si to, pretože som sa s ňou nerozprávala. Myslela som si, že sa nemám o čom rozprávať. Tak to aj zostalo.


Bol som v Japonsku na súťaži, keď sa ku mne dostala správa o jej smrti. Vybehol som z hotela a bezmyšlienkovite som bežal vpred s jedinou vetou v hlave: Mami, je mi to tak ľúto!

Počas pohrebu som stále dúfala, že sa mama prebudí, že to bol len nejaký zlý sen. Chcela som jej vysvetliť svoju chybu. Dovtedy bolo pre mňa najdôležitejšie vyhrať boj a zarobiť viac peňazí. Nikdy som tu nebol pre svoju rodinu.


Až po smrti mojej mamy som si uvedomil hodnotu rodiny. Pochopil som tiež, ako rýchlo sa dá stratiť. A stratou nie je smrť. Vďaka nej si len uvedomíme, že sme o veľa prišli skôr a teraz strácame šancu získať to späť.

V živote nie je dôležité, koľko zarábame, ale čo máme v srdci. Najdôležitejšou hodnotou v našom živote by mala byť vždy láska.“

Vážme si svojich blízkych a povedzme im, ako veľa pre nás znamenajú, kým máme príležitosť. Neodkladajme to na neskôr, pretože nemáme záruku, že to „neskôr“ príde.

Zdieľajte tieto slová, možno ich niekto práve teraz potrebuje….

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Syn sa so svojou matkou nerozprával. V deň jej pohrebu si uvedomil strašnú vec.”