ŤAŽIVÉ TICHO Robert Bryndza predstavuje svoj prvý samostatný psychologický triler!

Svetovo úspešný autor bestsellerov Robert Bryndza si pripravil pre svojich čitateľov prekvapenie. Po úspechu dvoch detektívnych sérií s vyšetrovateľkami Erikou Fosterovou a Kate Marshallovou a sérii romantických komédií s Coco Pinchardovou sa ponoril do vôd psychologického trileru. V čerstvej novinke v názvom Ťaživé ticho sa zoznámite s úspešnou lekárkou Maggie, ktorej za záhadných okolností zomrie manžel. Podarí sa jej vypátrať, prečo Will zomrel, alebo sa sama stane obeťou „nešťastných náhod“?

Samostatný triler Roberta Bryndzu vychádza vo vydavateľstve Cosmopolis, ktoré je súčasťou vydavateľstva GRADA Slovakia. Príbeh vychádza tiež v audioknižnej podobe v originálnom podaní obľúbenej herečky Lucie Vráblicovej.

Nechajte sa pohltiť temnou atmosférou ťaživého strachu…

Maggie je úspešnou lekárkou a s manželom Willom žije presne taký život, o akom vždy snívali. Jedného dňa však do nemocnice privezú postreleného muža v povedomom oblečení. Maggin život sa najprv zastaví a potom otočí hore nohami. Napriek všetkej snahe sa Willa nepodarí zachrániť a Maggie je presvedčená, že sa stal obeťou vlámania. Policajná správa však znie jasne: spúšť potiahol Will sám. Maggie je zdrvená od žiaľu a zožierajú ju nezodpovedané otázky. Jej manžel nebol samovrah. Mal toľko dôvodov žiť. Po pohrebe odchádza Maggie do ich prázdninového domu na malom chorvátskom ostrove, aby unikla realite. Lenže všetko ju to dostihne aj na opustenom mieste a pravda je oveľa temnejšia, než čakala. Všetko odštartuje list, ktorý jej Will napísal pre prípad svojej smrti a ktorý obsahuje indície odhaľujúce strašidelné tajomstvo. Postupne, ako si Maggie skladá čriepky dokopy, zisťuje, že Willova smrť je spojená s niekým z jeho minulosti… S niekým, kto urobí všetko pre to, aby ju umlčal.

Rober Bryndza je autorom mnohých bestsellerov, ktorých sa len v anglickom jazyku predalo viac ako päť miliónov výtlačkov. Preslávil sa predovšetkým svojimi trilermi. Jeho debut na poli detektívnych trilerov, Dievča v ľade (The Girl in the Ice), vyšiel v Británii vo februári 2016 a v priebehu prvých piatich mesiacov sa z neho predal milión výtlačkov. Kniha sa stala číslom jedna na britskom, americkom aj austrálskom Amazone, do dnešného dňa sa jej predalo viac ako 1,5 milióna výtlačkov v angličtine a dočkala sa prekladov do ďalších 29 jazykov.

Po Dievčati v ľade, kde Robert predstavil vyšetrovateľku Eriku Fosterovu, pokračoval v tejto sérii knihami Nočný lov (The Night Stalker), Temné hlbiny (Dark Water), Do posledného dychu (Last Breath), Chladnokrvne (Cold Blood), Smrtiace tajnosti (Deadly Secrets) a Osudné svedectvo (Fatal Witness), ktoré sa tiež stali svetovými bestsellermi. Potom sa Robert zameral na novú sériu

trilerov s hlavnou hrdinkou Kate Marshallovou, bývalou policajtkou, ktorá sa stala súkromnou vyšetrovateľkou. Hneď prvá jej kniha zo série s názvom Kanibal z Nine Elms (Nine Elms) sa stala najpredávanejšou knihou na americkom Amazone, umiestnila sa v prvej pätici bestsellerov na britskom Amazone a postupne vyšla v ďalších 15 krajinách. Na tento úspech nadviazal ďalšími prípadmi Kate Marshallovej Mlha nad Shadow Sands (Shadow Sands), Propast smrti (Darkness Falls) a Diablova cesta (Devil´s Way). Viac o autorovi aj o jeho knihách sa môžete dozvedieť na webových stránkach www.robertbryndza.com.

LUCIA VRÁBLICOVÁ:

Lucia Vráblicová je slovenská herečka pôsobiaca v divadle Nová scéna od roku 1993, kde nastúpila po ukončení štúdia na konzervatóriu. Vďaka jej výnimočnému hlasu ju často počuť v dabingu a v rozhlasových hrách. Nahovorila aj upútavky v rádiu Viva, predtým v rádiu Expres. Od roku 1993 pôsobí ako externá umelecká spolupracovníčka v odbore literárno-dramatickej výroby v RTVS. Taktiež aj ako externá pracovníčka pre Trojku a rádio Devín. V roku 2007 sa stala členkou komisie pre II. kategóriu v prednese poézie a prózy na Poděbradských dňoch poézie. V roku 2020 začala spoluprácu so známym vokálnym zoskupením Voising. Z ich spolupráce vznikla acappellová verzia piesne Čerešne od Jaroslava Filipa a Milana Lasicu.

Čo hovoria čitatelia:

„Robert Bryndza týmto samostatným trilerom nesklame! Každá stránka mi vyrazila dych očakávaním toho, čo príde. Bryndza je bezpochyby jedným z moderných majstrov tohto žánru.“ – Louise, Netgalley

Úryvok z knihy:

„Myslíš si, že Will spáchal samovraždu?“

Tá otázka sa odrážala od bielych kachličiek v nemocničnej chladnej, rozľahlej márnici. Vyžiadala som si stretnutie s našou patologičkou Bettinou Folks-Broughtonovou. Willovo telo ležalo na oceľovom stole pred nami, pokojné a neskutočné pod bielou plachtou, ktorú mal vytiahnutú po hruď. Od Willovej smrti ubehlo päť dní a môj žiaľ bol ťaživý, ako obrovská tmavá masa, ležiaca na mne.

Bettina ku mne vzhliadala ponad rámy strieborných okuliarov v tvare polmesiaca. Bola veľmi drobná, ako malý škriatok. Jej oči mali nevädzovú farbu a zdalo sa, že sú jedinou farebnou vecou oproti strohým stenám

a oceľovým chladiacim boxom.

„Maggie, poviem ti to isté oficiálne aj neoficiálne. Will zomrel na strelnú ranu do hlavy z extrémne malej

vzdialenosti. Je to konzistentné s…“ Zaváhala.

„Povedz to. Prosím, nič neprikrášľuj. Musím to vedieť.“

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “ŤAŽIVÉ TICHO Robert Bryndza predstavuje svoj prvý samostatný psychologický triler!”